Cemil Çiçek'ten flaş açıklama!..

Cemil Çiçek'ten flaş açıklama!..
Cemli Çiçek, CHP'nin Türkiye'nin gündemini konuşmak üzere Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırma teklifine yanıt verdi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP’nin, Meclis’in erken toplanmasına ilişkin başvurusu ile ilgili, ”Anayasa ve İçtüzük’teki çerçeve açısından konunun değerlendirmesini yaptık. Bilinen usuller çerçevesinde gerekli duyuruların yapılması gerekiyor. Zannediyorum, 14 Ağustos günü toplansın diye, bu duyuruyu bugünden itibaren yapacağız” dedi.

Erdoğan CHP'nin önerisine karşılık olumsuz yanıt vermiş ve gündemdeki sıcak gelişmelere ve ülkenin sorunlarının çözümüne dair yapılan teklife tüm kapıları kapatmıştı.

AKP korkuyor mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, partisinin Meclis’in olağanüstü toplantı çağrısına ilişkin MHP’nin tavrına, “MHP’nin AKP’ye sıkıştığı dönemlerde koltuk değneği olarak çıkması sıkıntılı bir durum” derken AKP ve MHP’yi, “Gelmezlerse AKP, MHP’nin de desteğiyle bu sürecin milletin önünde şeffaf tartışılmasından çekiniyor demektir” diyerek halka şikayet etti.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Meclis’i neden olağanüstü toplantıya çağırdıklarını anlattı. “Olağanüstü toplantı için 110 imza yeterli ama toplantı yeter sayısı için 184 kişinin bulunması gerekiyor” diyen Koç, şöyle dedi:
 
“Gerekçemizde ifade ettik. Ülkenin son dönemde karşı karşıya kaldığı terör olayları ve Suriye’deki gelişmelerin görüşülmesi talebini gündeme koyduk. Şemdinli’de gelişen son olayların yarattığı ivme ile PKK’nın başka bir strateji uyguladığı görülüyor. Tamamen kendilerinin hakim olabildikleri alan yaratmak istiyorlar. Vurup kaçmıyorlar, vurup kalmak istiyorlar.”
 
Kamuoyunun bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğinin altını çizen Koç, “Yaşadığımız bu son olayların değerlendirilmesinin nerede olması lazım, TBMM’de. Hükümetin bu konuda bilgi vermesi lazım” dedi. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com