Cemil İpekçi 'Kırkpınar'a göz dikti!

Cemil İpekçi 'Kırkpınar'a göz dikti!
Kırkpınar deflesi geliyor..

EDİRNE Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, bu yıl 652'incisi yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde modacı Cemil İpekçi tarafından ‘Kırkpınar' temalı defile yapılacağını söyledi. Haziran ayının ilk haftası trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'nde yapılması planlanan defilede İpekçi'nin tasarladığı pehlivan ve güreş konseptli elbiseler sergilenecek.

Edirne'de her yıl 7 festival yaptıklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, bunlarından biri olan Kakava Şenlikleri'nde 200 bin kişiyi ağırladıklarını söyledi. Kakava Şenlikleri UNESCO'nun aday listesinde yer alması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Edirne Belediyesinin birlikte çalıştığını belirten Başkan Sedefçi, şöyle dedi: "Bu konuda lobi faaliyetlerimizde sürüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle Kakava Şenliğin UNESCO'nun listesine dahil etme şansını yakalayacağımıza inanıyorum. Böylece Edirne 3 unsuru ile UNESCO listesinde yer almış olacak. Onur ve gururla söylüyorum; bu işleri başaran biziz. Edirne Belediyesi'nin personeli, benim arkadaşlarım başardı. Belediye personeli sayesinde hem Selimiye Camii, hem de Kırkpınar UNESCO'ya girdi. Şimdi de Kakava girecek. Bir günde 160-200 bin turist geliyorsa bu işin mimarı Edirne Belediye Başkanlığının çalışanlarıdır. Edirne'ye turlarla 160 bin kişi geldi. Turların dışında Edirne o gün 200 bin kişiyi ağırlamış oldu."

KIRKPINAR DEFİLESİ

1-7 Temmuz tarihlerinde bu yıl 652'ncisi yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde ‘Kırkpınar Defile'si düzenleneceğini açıklayan Sedefçi, bunun için modacı Cemil İpekçi ile görüştüğünü kaydederek, "1-7 Temmuz tarihlerinde de Kırkpınar Festivali yapılacak ve çalışmalar sürüyor. Cemil İpekçi ve ekibiyle görüştük. İpekçi, Edirne'de 6 Haziran saat 19.30'da Saraçlar Caddesi'nde Kırkpınar konsepti olan bir defile yapacak" diye konuştu. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com