Cemil Turan : "Yüz yüze konuşmak..."

Cemil Turan : "Yüz yüze konuşmak..."
Şike davasında tutuklu sanıklardan Cemil Turan, savunmasını yaptı.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık için açılan davanın 7. duruşması sona erdi. Tutuklu sanıklar Cemil Turan ve Mehmet Yenice savunmalarını tamamladı.

50 yıldır futbolun içinde olan bir insan olduğunu ifade eden Cemil Turan, "Bunun 40 yılı Fenerbahçe içinde geçti. Hala Fenerbahçe spor kulübünde görevdeyim. Aynı zamanda Fenerbahçe amatör şubeler tüm branşların sportif direktörüyüm" dedi.

"YÜZ YÜZE KONUŞMAK DAHA İYİ OLUYOR"

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "İddianameye gel, seni tanıyoruz hepimiz" dedi. Teşvik iddialarını içeren Manisaspor-Trabzonspor maçıyla ilgili olarak Turan, "Evet, Hikmet Karaman'la görüşmeye gittik. Manisaspor tesislerinin bulunduğu yerde Karaman'a aldığımız duyumları anlattık. O da 'Benim olduğum yerde öyle şey olmaz merak etmeyin' dedi" diye konuştu. Bunun üzerine Başkan Ekinci, "Telefonla söyleyebilirdiniz, niye Manisa'ya gittiniz? Sizin futbolcularınız şike yapıyor diyebilirdiniz" diye sordu. Turan ise, "Telefonla olmuyor, yüz yüze konuşmak daha iyi oluyor" diye yanıt verdi. Futbolcu Murat Şahin ile şike yaptığının iddia edildiğini belirten Turan, "Onunla bir tek görüşmem yok. Kaleciyi ilk kez sahada gördüm ve o çok iyi bir kaleci bence, çok iyi de kurtarışlar yaptı" dedi.

"CEKETİNİ ÇIKAR İSTERSEN"

Bir telefon görüşmesinde geçen "Kilosuna 100 lira veriyoruz" sözlerinin ne anlama geldiğini soran Başkan Ekinci, "Kilosuna yüz lira olayı ne?" dedi. Turan ise "Molozlar var, onlara para veriyoruz biz. Hatta belediye başkanından ricamız oldu, Kadıköy Belediye bld başkanı bedava moloz attırdı. Ama her zaman olmuyor tabi" dedi. Başkan Ekinci ise, tapeyi okuyarak "Hallettin mi? alışverişleri peşin sever ya? Bunu şey yaparak bana güveneceksin. Böyle konuş diyor sana, talimat veriyor. İnanmak zorundasın başka çaren yok. İnanırsan yap inanmazsan yapma. Kilosuna 100 lira veriyoruz' Sence bu bir esnafla konuşulacak bir şey mi, sence bu mal alım satımı mı?" diye sordu . Turan ise "Böyle konuştum evet şahısla, biraz da küfürlü konuştum" dedi. Başkan Ekinci, "Ne dedin? Adamlara iş yaptıracaksın küfürlü mü konuşuyorsun? Tekrarla ne dediysen" diye sordu. Turhan da, "Söyleyeyim mi küfürleri?" deyince Başkan Ekinci gülerek, "Sen terliyorsun. Ceketini çıkar istersen" diye konuştu. Turan'ın ardından tutuklu sanık Mehmet Yenice de savunmasını yaptı. Mahkeme Başkanı Ekinci, duruşmayı yarına erteledi. Ekinci, tutuklu sanıkların savunmalarını yarın bitireceklerini ardından ise sanık ve avukatların taleplerinin alınacağını belirtti. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com