Cemile Gül, Ankara'da Kütahya'yı Temsil Etti

Cemile Gül, Ankara'da Kütahya'yı Temsil Etti
Cemile Gül, geçtiğimiz gün Ankara'da RIXOS otelde düzenlediği defileyle katılanları hayran bıraktı.

Cemile Gül, geçtiğimiz gün Ankara'da RIXOS otelde düzenlediği defileyle katılanları hayran bıraktı.
Cemile Gül sanat galerisinin sahibi Türkiye'nin isminden söz ettiği Cemile Gül geçtiğimiz gün Ankara Rıxos otelde Çankaya eğitim vakfının düzenlediği, bin 200 kişinin katıldığı Kütahya yöresel kıyafetlirinin modernize edilmiş şekilde dizayn ettiği kıyafet defilesi gerçekleştirdi.
Katılımcıların ayakta alkışladığı defilede geçmişten günümüze Osmanlı ve Kütahya kadınını giydiği kıyafetler sergilendi. 12 tane mankenin sergilediği 60 kriasyon katılımcıları kendisine hayran bıraktı. Defileye Devlet bakanı Selma Aliye Kavaf, Devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın eşi Münevver Arınç, Bakan eşleri, Millevekili eşleri ve çok sayıda bayan katıldı.
Defile hakkında gazetemize açıklama yapan Cemile Gül;'Ankara Rıxos otelde düzenlediğimiz defilede 60 kriasyonumuz vardı, bunların 30 tanesi Kütahya ve yöresinde giyilen Osmanlı dönemi kadın kıyafetleriydi, diğer 30 tanesi modernize edilmişleriydi. Yani geçmişten günümüze kadının kıyafetleri ve kadının yaptıkları, günümüzdede Kütahya kadının neler yapabileceğini anlatan bir defileydi. bin 200 kadının katıldığı defilede herkez Kütahya'yı konuştu. Defilede bulanan bayanlar Kütahya'ya geleceklerini turlar düzenleyeceklerini ve bu işleri yerinde görmek istediklerini söylediler. biz katılan bayanlara Kütahya'nın önemini bir kez daha yinelediğimizi düşünüyorum.'dedi.
Cemile Gül, defilede Devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç'tan önümüzdeki aylarda Eskişehir yolu üzerine açmayı düşündükleri ve hazırlıklarına devam edilen 40 kişiye iş imkanı vereceği satış mağazasının açılışını yapmaları için söz aldıklarını ekledi.
Cemile Gül defile sonundaki çoşkudan çok memnun olduğunu kendisi için büyük bir motivasyon, Kütahya içinde çok güzel bir reklam olduğu dile getirdi.
Son olarak konser için sahne alan Zara önce Kütahya'dan bahsederek Cemile Gül için alkış istedi, ardından konserine devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com