Cemile Gül Kütahya'yı Tanıttı

Cemile Gül Kütahya'yı Tanıttı
Dış İşleri Mensupları Dayanışma Derneği (DMEDD) tarafından organize edilen, Osmanlı Dönemi Kadın Kıyafetleri ve Kütahya Geleneksel İşleme Sanatları Sergisinin defile tanıtımı Ankara Palas Konuk Evinde 18 Ocak Pazartesi günü Cemile Gül'ün sunumuyla gerç

Dış İşleri Mensupları Dayanışma Derneği (DMEDD) tarafından organize edilen, Osmanlı Dönemi Kadın Kıyafetleri ve Kütahya Geleneksel İşleme Sanatları Sergisinin defile tanıtımı Ankara Palas Konuk Evinde 18 Ocak Pazartesi günü Cemile Gül'ün sunumuyla gerçekleştirildiği açıklandı.
Basına kapalı olarak gerçekleştirilen defile sunumuna Türkiye'de görev yapan dış devletlerin Büyükelçiliklerinin eşleri ile Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Devlet Bakanı Ali Babacan'nın eşi Zeynep Babacan ile 250 davetlinin katıldığı yetkililer tarafından açıklandı.
Osmanlı Dönemi Kadın Kıyafetlerinin Defile sunumu için ise Küthayalı sanatçılarından Cemile Gül'ün davet edildiği belirtildi. Böyle büyük bir organizasyona davet edildiği için çok mutlu olduğunu dile getiren sanatçı Kütahya'yı bu organizasyonda çok iyi tanıttıklarını ifade etti.
Cemile Gül konuşmasına şöyle devam ett:
'' Kütahya'yı ve özellikle de Türkiyemizi Osmanlı Dönemi Kadın Kıyafetleri ve Kütahya Geleneksel İşleme Sanatları Sergisinde çok iyi tanıtık. Organizasyona katılan Büyükelçi eşlerine Kütahya motiflerini, el işlemelerini ve kültürünü aktardık. İlimizi ve el işlerimizi büyükelçi eşlerine bu defile ile sunmaktan onur duydum. Defileye katılanlara özelliklede yabancı katılımcılara Kütahya motiflerini iyi aktardığımızı düşünüyorum.''dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com