Cenab-ı Haakk'ın Partisi Cürüm ve Hile Partisi Oldu!

Cenab-ı Haakk'ın Partisi Cürüm ve Hile Partisi Oldu!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP için kullandığı 'Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi' sözüne cevap veren AKP'li Hüseyin Çelik, CHP'nin nasıl 'Cenabı Hakkın Partisi' olduğunu anlattı...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Halka AK Parti'yi 'Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi' şeklinde tanıtan Kemal Kılıçdaroğlu'nu üslubunu değiştirmeye çağıran Hüseyin Çelik, Adalet Partisi döneminden kalma bir parti ismi hikayesini anlattı.

Çelik'in bu hikayesi basın mensuplarını bir hayli güldürdü.

HÜSEYİN ÇELİK'İN CHP İLE İLGİLİ BENZETMELERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

AK Parti'ye 'Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi' yakıştırması yapmasını de eleştiren Çelik, “Kelime oyunları yapmaya başlandığı zaman nerede duracağı belli olmaz. Bütün insanlara harflerden hareket ederek size yakıştırma yapma hakkı doğar. Demokrat Parti kapatıldıktan sonra Adalet Partisi kurulmuş. Vatandaş 'bu AP ne demek' diye sormuş Kestirmeden diyorlar ki 'Bu Allah'ın partisi demek. 'Bunu CHP'liler duyuyorlar. Diyorlar ki onların ki iş mi? 'Bizim ki Cenabı Hakkın Partisi' diyorlar. Bunu böyle değerlendirebiliriz. Siz bize Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi derseniz, CHP'ye birisi de Cürüm ve Hile Partisi der, Cehalet ve Hile Partisi yakıştırması yapar. Başka şeyler de yakıştırır. Bu ayıp bu. Tek kelimeyle ayıp.“ dedi.

Hüseyin Çelik'in anlattığı hikayenin aslı ise internet ortamında şöyle anlatılmıştı:

'Bir Anadolu vilayetinde, Adalet Partisi yöneticileri seçimden önce bir köye giderler ve "bakın bizim kısa adımız AP'dir. Bu aslında "Allah'ın partisi" anlamına geliyor da öyle parti ismi olamayacağından adalet partisi diyoruz" derler ve köylülerden oy isterler.

Bir hafta sonra CHP'liler aynı köye gelir. Tam konuşmaya başlayacaklarında köyün ileri gelenlerinden biri atılır ve "hiç boşuna nefesinizi tüketmeyin. biz oyumuzu Allah'ın partisi AP'ye vereceğiz" der. Duruma uyanan açıkgöz bir CHP'li de "onlar Allahın partisiyse biz de Cenabı Hakkın partisiyiz. Oyunuzu bize verin "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com