Cenaze töreninde skandal

Cenaze töreninde skandal
Güney Afrika'nın eski lideri Nelson Mandela için önceki gün düzenlenen resmi anma töreninde büyük bir skandala imza atıldı

Hürriyet’in haberine göre, Güney Afrika İşitme Engelliler Federasyonu tüm ülkenin izlediği canlı yayında görev alan çevirmenin yaptığı hareketlerin hiçbir anlamı bulunmadığını belirtti.

Federasyonun açıklamasına göre ülkede kullanılan işaret dili, Güney Afrika’nın 11 resmi dilini de kapsıyor. Ancak çevirmenin hareketlerinin ne Güney Afrika dilinde ne de İngilizce’de bir karşılığının bulunmuyor.

Federasyonun yöneticisi Bruno Druchen, “Televizyonda izlediğimiz görüntülerde Başkan Barack Obama ve diğer liderlerin yanında duran bu adam ellerini hareket ettiriyor ancak bu hareketlerin hiçbir anlamı yok” dedi.

Yayını izleyen resmi işaret dili çevirmeni Nicole Du Toit ise yaşananların büyük bir utanç olduğunu ifade etti ve “Bu tam bir sirk işi, gerçekten çok kötü. Yaptığı hareketlerin anlamını ancak kendisi anlayabilir” dedi.

Güney Afrikalı işitme engeli milletvekili Wilma Newhoudt da, AP’ye yaptığı açıklamada çevirmenin hareketlerinin bir anlam taşımadığını belirtti.

Associated Press haber ajansının görüş almak istediği Güney Afrika hükümetinden konuyla ilgili bir açıklamanın hazırlandığı öğrenildi. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com