Cenazemizi BDP'lilere vermeyin!

Cenazemizi BDP'lilere vermeyin!
Kazan Vadisi'nde ölü ele geçirilen PKK'lının ailesi BDP'lilere tepki gösterdi.

Hakkâri'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde ölü ele geçirilen PKK'lıların cenazeleri Malatya'daki adli tıp kurumundan alınarak çeşitli illerde toprağa veriliyor.

CENAZELERİN ŞEHİRLERDE DOLAŞTIRILMASI İÇİN ÇABA SARFEDİLİYOR
Zaman gazetesinde yer alan habere göre PKK'nın çatı örgütü KCK'nın bu amaçla BDP'li bazı milletvekillerine baskı yaptığı ileri sürülüyor. Öldürülen teröristlerin ailelerinin milletvekilleri aracılığıyla ikna edilmesi ve cenazelerin şehir merkezlerinde dolaştırılması için büyük çaba gösteriliyor. Teröristlerin aileleri ise tepkili.

KIZIMIZIN CENAZESİNİ ONLARA VERMEYİN
Edinilen bilgilere göre kızlarının cenazesini almak için morga giren bir aile, güvenlik görevlilerine dışarıda bekleyen BDP'lileri gösterdi. "Kızımızın cenazesini onlara vermeyin. Bize baskı yapıyorlar. Cenazemize bile sahip çıkartmıyorlar." diye yalvardı. Antalya'da ölen canlı bombanın cenazesi Muş'a götürülürken de benzer bir gelişme yaşandı. BDP'li Emine Ayna ve bir grup partili, Silvan yolu üzerinde durdurdukları cenaze aracının Diyarbakır'a geri dönmesini istedi. Ancak aileyi ikna edemediler.

BDP'LİLERİN İSTEĞİNİ AİLE KABUL ETMEDİ
Antalya'daki canlı bomba eyleminde ölen PKK'lı Rezzan Balta'nın cenazesi memleketine götürülürken cenaze aracı BDP'liler tarafından durduruldu. KCK'nın talimatıyla BDP'li Emine Ayna ve beraberindeki bir grup partili Diyarbakır merkezde yakalayamadığı cenaze aracına Silvan yolu 20. kilometresinde yetişti. Ölen PKK'lının ailesini Diyarbakır'a geri dönmek için ikna etmeye çalışan BDP'lilerin bu isteğini aile kabul etmedi. Cenaze Muş'a götürüldü.

KCK EYLEM TALİMATI VERİYOR
Önümüzdeki günlerde Malatya'daki terörist cenazelerinin toprağa verilecek olması nedeniyle KCK'nın cenazeleri şehir merkezlerinde dolaştırarak, eylem yaptırma talimatı verdiği ortaya çıktı. KCK'nın siyasiler aracılığıyla cenazeleri şehir merkezinde dolaştırıp, halkı galeyana getirerek kepenk kapatma, korsan gösteri düzenleme, molotoflu saldırı yapmaya çalıştığı belirtildi. KCK'nın özellikle BDP'li milletvekilleri Emine Ayna, Gültan Kışanak, Ayla Akat Ata ve Demir Çelik'e cenaze törenlerinde 'Kitleyi polis ve jandarmayla karşı karşıya getirin' talimatı verdiği, bunu baskıyla yaptırmaya çalıştığı, güvenlik güçleri tarafından rapor edildi.

CENAZEMİZE BİLE SAHİP ÇIKARTMIYORLAR
Çocuklarının kandırılarak dağa çıkarıldığını aktaran aileler, cenazelerin KCK tarafından kullanılmasına tepki gösteriyor. Kazan vadisinde ölü ele geçirilen ve Malatya'ya getirilen kızlarının cenazesini almaya giden bir ailenin yaşadığı olay bunun en büyük örneği. Kızlarının cenazesini almak için morga giren ailenin, içeride görevli olan bir yetkiliye dışarıda bekleyen BDP'lileri gösterek, "Lütfen kızımızın cenazesini onlara vermeyin. Bize baskı yapıyorlar. Dışarıda bizi bekliyorlar. Cenazemize bile sahip çıkartmıyorlar." dediği öğrenildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com