Cenazesi ortada kaldı!

Cenazesi ortada kaldı!
Moskova'da öldürülen Kürt asıllı ünlü mafya babası 'Ded Hasan'ın cenazesi ortada kaldı.
Rus medyasında yer alan haberler Gürcistan ile Ded Hasan'ın ailesini karşı karşıya getirdi. İddialara göre cenazeyi götüren uçağın, Tiflis'te havalimanına inişine izin verilmeyince yeniden Moskova'ya gitti.  

Usoyan'ın ailesi Gürcü mercileri suçlarken, Tiflis havalimanı yetkilileri iddiaları yalanladı. Gürcü Rustavi-2 televizyon kanalına atıfta bulunan Rus Interfax haber ajansı, Gürcistan İçişleri Bakanı Irakli Garibaşvili'nin talimatıyla cenazeyi taşıyan uçağın kabul edilmediğini belirtti. Rustavi-2 kanalı, başkent Tiflis'te Usoyan'ın eşi ve kızının yaşadığını ve ailesinin cenazeyi Tiflis'te toprağa verilmesini istediklerini kaydetti.
 
RUSYA'DA TOPRAĞA VERİLECEK 
 
Interfax'a konuşan bir güvenlik görevlisi ise , Usoyan'ın Pazartesi günü Moskova'nın Danilovski mezarlığında toprağa verileceğini iddia etti.
 
Gürcistan doğumlu Hasan'a Eylül 2010'da da silahlı suikast düzenlenmişti. Saldırının yer altı dünyasında kanlı hesaplaşması olduğu iddia ediliyor. Ded Hasan'ın ayrıca Gürcistan asıllı mafya babası Tariel Oniani ile kanlı bir çatışma içinde olduğu belirtiliyor. 
 
SALDIRININ NEDENİ HESAPLAŞMA
 
Oniani halen Moskova'da bir cezaevinde tutuklu bulunuyor. Saldırıyı Oniani'nin adamlarının gerçekleştirmiş olabileceği gelen iddialar arasında. Oniani'nin Soçi 2014 Kış Olimpiyatları'nda bazı projelerin paylaşımı konusunda, Ded Hasan'la anlaşmazlığa düştüğü ifade ediliyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com