Cenevre öncesi psikolojik harekat!

Cenevre öncesi psikolojik harekat!
TRT'nin, Anadolu Ajansı'nın ve CNN'in saatler öncesinden duyurduğu yayın başladı.

TRT'nin, Anadolu Ajansı'nın ve CNN'in saatler öncesinden duyurduğu yayın başladı. Kaynağı bilinmeyen işkence fotoğraflarının yayınlandığı ve "Yeryüzünün Utancı" ismini taşıyan yayın, Suriye'de savaş suçu işlendiği iddiasını yayarak psikolojik savaşın tipik bir örneğini oluşturuyor.

TRT ve CNN ekranlarında tarihi anlar yaşanıyor. Cenevre'den hemen önce servis edilen görüntüleri yayınlayan TRT'deki yayın, ironik bir şekilde "Yeryüzünü Utancı" ismini taşıyor. Görüntülere TRT sunucularının yalanlarla dolu anlatımı eşlik ediyor.

Fotoğrafların Suriye yönetimi tarafından işkence yapılarak öldürülenlere ait olduğu, 11 bin kişinin sistematik işkenceyle öldürüldüğü iddia ediliyor. Fotoğrafların kaynağı, çekildiği yerler, kimlere ait olduğu, orjinal olup olmadığı konusunda henüz hiçbir kanıt ortaya konmuş değil.

TRT ve CNN tarafından yapılan ortak yayında Cenevre'den önce kaynağı belirsiz fotoğraflar yayınlanması ve habercilik etiğini çiğnemek pahasına propaganda yapılması sosyal medyada şüphe ve tepkiyle karşılanıyor.

Gezi direnişi sırasında "komplo kurmakla" itham edilen CNN ve Amanpour ile TRT'nin, Cenevre öncesi ortak yayına geçmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Yayınlanan "işkence raporu"nu hazırlayan İngiliz hukuk firmasını Katar finanse ediyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com