Cengiz Küçükayvaz tiyatrosundan kahkaha tufanı

Cengiz Küçükayvaz tiyatrosundan kahkaha tufanı
İhtiyaç Akademi KPSS Dershaneleri sponsorluğundan Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosunun “Bu Para Başka Para” isimli oyunu Kütahya'da izleyicisiyle buluştu.

İhtiyaç Akademi KPSS Dershaneleri sponsorluğundan Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosunun “Bu Para Başka Para” isimli oyunu Kütahya'da izleyicisiyle buluştu.
İhtiyaç Akademi KPSS Dershaneleri Kütahya Şubesinin kültürel faaliyetler çerçevesinde hazırlamış olduğu etkinliklerin ilki olan tiyatro etkinliği, Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu tarafından “Bu Para Başka Para” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.
Tiyatro oyunu öncesinde İhtiyaç Akademi KPSS Dershanesi Kütahya Şubesini ziyaret eden Tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz, tiyatronun kültürel etkinlik ve hoşça vakit geçirmek olduğunu söyledi. İhtiyaç Akademi Kütahya Şubesi Kurucu Müdürü Fehmi Çapraz ve dershane ekibi tarafından dershanede ağırlanan Küçükayvaz, dershane hakkında bilgiler aldı.
Genellikle öğrencilerle buluşarak oyunlarını sahnelediklerini belirten tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz, “İnsanların yoğun gündemlerinin ve gündelik işlerden yaşadıkları stresten kurtulmalarını sağlamak için sahnelediğimiz oyunlarda daha çok eğlendirmeyi amaçlıyoruz. Yani biz sahnede oynarken bizi izleyen oyuncunun ertesi gün ödeyeceği borcunun veya yatıracağı faturasının ona verdiği sıkıntıyı unutturarak oynamaya çalışıyoruz” dedi.
Kendilerini dershanelerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden İhtiyaç Akademi KPSS Dershanesi ekibi daha sonra Küçükayvaz ile birlikte günün anısına fotoğraf çekimi yaptılar.
Dershane ziyaretinin ardından Kütahya Belediyesi Tiyatro Salonuna geçen Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu ekibi burada “Bu Para Başka Para” isimli oyunlarını salonu dolduran yüzlerce izleyiciye sundu.
Cengiz Küçükayvaz'ın yönettiği, 'Bu Para Başka Para'da, Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Karyağdı, Tekin Temel, Esin Karakaya, Hüseyin Erkanlı, Cevher Güzey, Uğur İzgi, Tarık Karyağdı rol aldı. Ray Cooney'in yazdığı ve Haldun Dormen'in çevirisini yaptığı oyun, 2 perdelik komedi olarak sunuluyor.
OYUNUN KONUSU: Oyun, sıradan bir adam, bir muhasebeci olan Henry Perkins'in serüvenini anlatıyor. İçi para dolu bir çanta, başka bir çantayla karışıyor ve ortalık karışıyor. İşin içine birde meraklı komşular, polis ve saçma bir taksici de karışıyor. Olaya, paranın gerçek sahibi bir mafya adamı da karışarak artık durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Henry Perkins'in para için verdiği bu mücadele ve dolambaçlar seyirciyi yaklaşık 2 buçuk saat gülmekten kırdı geçirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com