Centilmen kulüplere müjde

Centilmen kulüplere müjde
Türk Futbolu'nun en büyük kaynak sağlayıcısı Digiturk, kulüplere yükümlülüklerini, tam ve eksiksiz olarak yerine getirmeye devam ediyor.
2010 yılı Ocak ayında rekor bir bedelle aldığı Süper Lig yayın hakları ihalesi sonucu 2010-2011 futbol sezonunda; federasyon katkı bedeli ve KDV dahil 424 milyon dolar ödeyen Digiturk, Türk Futbolu'nun ve kulüplerin başarısı için gerekli finansal desteğe büyük katkı sağladı.
 
Digiturk, 2012-2013 Spor Toto Süper Lig sezonu öncesinde, yıllık ihale bedelinin ilk taksiti olan 90 milyon dolarlık ödemesini geçen hafta içinde tamamladı.

Yurt dışından aldığı kredi desteği ile 90 milyon doları tek kalemde Futbol Federasyonu'na ödeyen Digiturk, transfer döneminin bu en sıcak günlerinde kulüplere kaynak sağlamak adına çok büyük bir adım daha attı.
 
CENTİLMEN LİG İLE ANADOLU KULÜPLERİNE 8,5 MİLYON LİRA 
 
Türk Futbolu'nun tüm kulüplerine desteğini sürdüren Digiturk, Centilmen Lig kapsamında da 8,5 milyon lirayı dağıtılmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu'na aktardı. Spor Toto Süper Ligi 2011-2012 sezonunun sonunda, en az ceza puanına sahip Gençlerbirliği 1. olurken, 2. Orduspor, 3. Kayserispor'a para ödülleri dağıtıldı. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com