CEO’LARIN YARISI ‘ÇAPULCU’YMUŞ

CEO’LARIN YARISI ‘ÇAPULCU’YMUŞ
Ekonomist dergisinin yaptığı anket bu kez üst yöneticilerin (CEO) Taksim Gezi Parkı eylemlerine yönelik düşüncelerini ortaya koydu.
Ekonomist dergisinin yaptığı anket bu kez üst yöneticilerin (CEO) Taksim Gezi Parkı eylemlerine yönelik düşüncelerini ortaya koydu. 137 CEO’nun yanıt verdiği anket sonuçlarına göre yöneticilerin yarısı Gezi Parkı eylemleri için Taksim’e gitmiş. “Çapulçu” CEO’ların sayısı bu ankete göre 137’de 65. Yani yüzde 47.5.
 
Derginin anketine göre, CEO’lar eylemlerin bu noktaya kadar gelmesinin en önemli nedeni olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sert üslubunu gösteriyorlar. Ankete katılanların yüzde 40.8’i böyle düşünürken yüzde 30.8’i en önemli nedenin “Polisin orantısız müdahalesi” olduğunu düşünüyor.
 
Ekonomist dergisinin anketinde CEO’lardan hükümete bu olayla ilgili 1’den 10’a kadar not vermesi de istendi. CEO’ların yüzde 51.5’i hükümete “1” puan verdi. CEO’ların yüzde 56.8’i konunun basit bir ağaç eylemi olmadığını, hükümetin birçok politikasına tepki olduğunu belirtirken yüzde 26.1’i eylemcilerin demokratik hak arama mücadelesi olduğuna inanıyor.

Cumhuriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com