Cep telefonu şarj eden ayakkabı

Cep telefonu şarj eden ayakkabı
Mersin'in Silifke İlçesi'ndeki 15 yaşındaki Burak Şahin'in, 'cep telefonu şarj eden ayakkabı' projesi ilgi gördü. Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen teknoloji ve tasarım şenliği ile görsel sanatlar sergisinde, öğrenciler yaptıkları projeleri se

 Birbirinden ilginç projelerin yer aldığı sergide 8-A sınıfı öğrencisi Burak Şahin'in 'cep telefonu şarj eden ayakkabı' prjesi ilgi çekti. Bu projeyi zamanı kısıtlı olanlar için tasarladığını belirten Şahin şöyle dedi:
“Günümüzde telefonumuzu, şarjlı pillerimizi şarj ederken çok zamanımız geçiyor. Bu düzenekte yürüdükçe elektrik enerjisi üretiliyor. Ayakkabının tabanındaki demir borunun etrafı bobinle sarılı. Borunun içinde de mıknatıs bulunuyor. Yürüdükçe mıknatıs hareket ediyor ve bobinin uçları arasında akım oluşuyor. Bu akımla cep telefonumuzu şarj edebiliyoruz. Hem zamandan hem elektrikten tasarruf ediyoruz.”
Öğrencilerin Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Sevgi Yıldırım, Ayşen Denizalp, Nermin Köse ve Fatma Arslan ile Görsel Sanatlar Öğretmenleri Zeynep Pazarcı ve Fatma Alşan nezaretinde yaptığı projelerin yer aldığı sergideki diğer projeler de katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
Sergiyi açarak projelerle ilgili öğrencilerden bilgi alan Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, projelerin takdir edilecek düşüncede yapıldığını söyledi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com