Cep telefonu zararlı mı?

Cep telefonu zararlı mı?
İngiltere Sağlık Koruma Ajansı, incelenen yüzlerce araştırmanın sonucunda, cep telefonu kullanımıyla; kanser riski, beynin işlevleri ya da kısırlıkla ilgili kesin bir bağlantı bulamadığını savundu.

Cep telefonu kullanımının sağlığa zararlı olduğu konusunda hala bir kanıt olmadığı öne sürülüyor. İngiltere Sağlık Koruma Ajansı, incelenen yüzlerce araştırmanın sonucunda, cep telefonu kullanımıyla; kanser riski, beynin işlevleri ya da kısırlıkla ilgili kesin bir bağlantı bulamadığını iddia etti.

İngiltere Sağlık Koruma Ajansı (HPA), bilim insanlarının, cep telefonlarının etkilerine ilişkin yapılan yüzlerce araştırmayı incelediğini ve sonuçta cep telefonu kullanımıyla; kanser riski, beynin işlevleri ya da kısırlıkla ilgili kesin bir bağlantı bulamadığını açıkladı.

Ancak bilim insanlarının gözlem yapmaya devam ettiği çünkü cep telefonunun uzun dönemli etkileri hakkında henüz çok az bilginin olduğuna dikkat çeken HPA, çocukların hala aşırı derecede cep telefonu kullanımından kaçınmaları gerektiği konusunda uyardı.

BBC'nin yansıttığı gözlemi yapan araştırmacılar arasında yer alan Prof. Dr. Anthony Swerdlow, “Görece güven verici olmasına rağmen, aynı zamanda beyin tümörü ve diğer kanserleri takip etmemizin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com