Cern deneyi kıyamete mi neden olacak? (VİDEO)

Cern deneyi kıyamete mi neden olacak? (VİDEO)
Dünyanın sonu ne zaman gelecek? Cern deneyi büyük bir patlamaya sebep olur mu? Cern deneyi ve Big Beng İslam’ı doğruluyor mu? İşte çarpıcı açıklamalar…

Sansürsüzhaber/ÖZEL  CNN Türk ekranlarında dün akşam Cern deneyi tartışıldı. Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol’un konukları büyük hadron çarpıştırıcısı deneyinin sonuçlarının anlatıldığı semineri izleyen Hürriyet Gazetesi Yazarı İsmet Berkan, Kuantum Fizikçisi Boğaziçi Üniversitesi Fen Ed. Fak. Fizik Bl. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Kaya ve Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Caner Taslaman’dı.

CERN DENEYİ DÜNYANIN SONUNU MU GETİRECEK?

Son zamanlarda medyada yer alan Cern deneyinin çok tehlikeli olduğu ve dünyanın sonunu getireceği gibi haberlerin asılsız olduğunu belirten Prof. Ali Kaya, evrende bu çarpışmadan çok daha büyük çarpışmalar yaşandığını belirtti. 

EVREN SÜREKLİ GENİŞLİYOR
 
Evrenin genişlemesinin sürekli devam ettiğini belirten Prof. Kaya, “Bu genişlemeyi  balon örneğiyle ya da kabaran bir kek örneğiyle açıklayabiliriz. Bu nedenle evren üzerindeki cisimler de birbirinden uzaklaşıyor ve genişledikçe soğuma oluyor. Her şeyi sıfır, mutlak dereceye doğru götürüyor. Bu nedenle ölü evrene doğru gidiyoruz. “dedi.

KIYAMET SENARYOLARI İLE İNSANLAR KORKUTULUYOR
 
Program konuklarından Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Caner Taslaman ise, insanların kıyamet senaryolarıyla korkutulduğunu Cern deneyinin kıyametle alakasının olmadığını belirtti. 
 
BIG BENG İSLAM’I DOĞRULUYOR
 
Ayrıca Taslaman, dünyanın sonunun Cern’deki deney nedeniyle değil, güneşin soğuması ve evrenin genişmesi gibi sebeplerden geleceğini söyledi.  “Burada Tek Tanrılı dinlerin evrenin başlangıcının olması gibi sonunun da olacağını fikrinin doğrulandığını görüyoruz.”diyen Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi, Big Beng / Büyük Patlama’nın Tek Tanrılı dinlerin tezini desteklediğini de şu sözlerle savundu:
 
“Tek Tanrılı dinlerde evrenin aşamalı olarak yaratıldığı belirtiliyor. Bu patlamada da her şey aşama aşama oluyor. Tek tanrılı dinlerin söylediği evrenin tasarımının olduğu. Bu patlama yine bunu destekliyor. Yıldızlrın ve canlıların oluşmasına olanak verecek şekilde oluşan bir patlamadır bu.Ayrıca zamanın da yaratıldığını destekliyor.”(SYOBR)
 
Haber:Şeyma Kelekçi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com