Cesedine 3 gündür ulaşılamıyor

Cesedine 3 gündür ulaşılamıyor
Türkiye ile Ermenistan sınırı oluşturan Arpaçay Nehri’ne serinlemek için giren genç, bir anda akıntıya kapılarak gözden kayboldu.
Edinilen bilgilere göre, Merkez Üçbölük köyünün hemen altından geçen Arpaçay Nehir’ine balık tutmak ve piknik yapmak için inen 3 kişiden birisi olan Erkan Urakkaya, serinlemek için suya girdi. Bir anda suyun girdabına kapılan Erkan Urakkaya arkadaşlarının gözleri önünde suda kayboldu. Olay jandarmaya bildirildi. Jandarma ise durumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) bildirdi.

Olayın olduğu Üçbölük köyüne giden AFAD ekipleri hemen çalışmalara başladı. Suyun debisinin yüksek ve akıntılı olmasına rağmen çok zor şartlarda özveriyle aramalarını sürdüren AFAD’a bağlı ekipler, suda kaybolan Erkan Urakkaya’nın cesedine ulaşamadı. Cesede ulaşamayan AFAD ekipleri, Erzurum Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği’nden dalgıç istedi. Bunun üzerine olay yerine gelen dalgıçlar saatlerce aramalarına rağmen cesede ulaşamadı. Arama çalışmalarını havanın kararmasıyla birlikte ara verildi.
 
Öte yandan, arama çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürütmek için Arpaçay Barajı’nın hem Türkiye hem de Ermenistan tarafındaki kapakları kapatıldı. Kars’a Erzurum'dan gelen 6 kişilik dalgıç ekibiyle birlikte suyun çekilmesi ile birlikte boğulan gencin cesedinin bulunması için çalışmalara devam edilecek.
 
Yaklaşık 3 gündür suda kaybolan Erkan Urakkaya’nın cesedinin Ermenistan kısmındaki ağaçların kenarında olma ihtimalini göz önünde bulunduran AFAD ekipleri, Arpaçay Nehri’nin Ermenistan kısmında arama yapabilmek için yetkililerin Ermenistan Devleti’nden gerekli izinlerin alınması gerektiğini de kaydettiler.
 
Arkadaşlarıyla birlikte hafta sonu tatilini Arpaçay Nehri’nde balık tutmak ve piknik yapmak amacıyla geçirmek isteyen Erkan Urakka’nın askerden yeni geldiği bildirildi.
 
Olay yerine gelen gencin yakınları ise yaşlı gözlerle biran evvel çocuklarının cesedinin bulunmasını bekliyor.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com