Çete operasyonu...

Çete operasyonu...
Eskişehir'de, organize suç örgütü suçlamasıyla gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Eskişehir'de, organize suç örgütü suçlamasıyla gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi.
Eskişehir'de, organize suç örgütü kurarak 'tefecilik, nitelikli yağma ve dolandırıcılık, tehdit, cebir, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma' gibi birçok suçu işledikleri iddia edilen 8 kişi yakalandı. Şüphelilerin 45 kişiden 2.3 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri belirtildi.
Şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 1 otomatik av tüfeği, 3 kurusıkı tabanca, 453 bin 310 lira tutarında 20 senet, 56 bin liralık banka havale dekontu, 172 cumhuriyet altını, 31 bin 200 lira, değişik şahıslara ait çok sayıda tapu, araç kiralama sözleşmeleri, imzalı boş senetler ve daire satış sözleşmeleri ele geçirildi.
Ayrıca, şüphelilerden C.Ü, A.C.Ü. ve A.N.Ü'ye ait değişik markalarda 10 otomobil ile şirket hisse ve hesaplarına, taşınmazlarına ve diğer mal varlıklarına adli mercilerce el konulduğu öğrenildi. Toplam 45 kişiden 2.3 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri ve suç işleyerek sağladıkları kazancı meşru ticarete aktardıkları öne sürülen kişiler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com