"Çeteler Bakanlar Kurulunda!"

"Çeteler Bakanlar Kurulunda!"
Gürsel Tekin, "Çeteleşme şu an Bakanlar Kurulunda. Bu ülke, bu yargı bu çeteye teslim edilirse, ülkede her şey bitmiştir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Manisa'da, 'Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Gazetecilerin gününü kutlayan Tekin, gündemdeki çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bir gün herkesin hukuka ihtiyaç duyabileceğine vurgu yapan Tekin, dünyanın hiçbir yerinde başbakanların yurttaşların güvencesi olamayacağını savundu. Herkesin ortak güvencesinin evrensel anayasa olması gerektiğini belirten Tekin şunları söyledi:

"Hükümet 17 Aralık'tan sonra anayasayı değiştirmek için önergeler verdi. Bu bakanları ve oğullarını kurtarma operasyonudur. Halk oylamasıyla getirilen anayasa maddelerini ancak halk oylamasıyla kaldırabilirsiniz. Meclis'ten geçirseniz bile Anayasa Mahkemesi bozar. Nedir bu telaş? Gece yarısı onu değiştirelim bunu değiştirelim. Ben inanıyorum ki iktidardaki namuslu milletvekilleri de bu gayriyasal müdahaleye karşı çıkacaktır. Ortada çok somut belgeler, paralar, suç aletleri var. CHP olarak evrensel hukukun düzenlemesi için yapılması gereken ne varsa yapacağız. HSYK'nın yetkileriyle ilgili kanun teklifi de kabul edilemez. Yargıyı bypass edip bakana bağlayacaksınız. Çeteleşme şu an bakanlar kurulunda. Bu ülke, bu yargı bu çeteye teslim edilirse ülkede her şey bitmiştir."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com