Çeteler, MHP'de Ameliyat Yapıyor

Çeteler, MHP'de Ameliyat Yapıyor
Başbakan Erdoğan, siyaset mühendislerinin kaset tezgâhıyla CHP'ye şekil verdiklerini, şimdi aynısını MHP'ye de yapmak istediklerini söyledi.

MHP'yi de aynı çirkin kaset tezgâhları ile şekillendirmek, yeniden tasarlamak istiyorlar." diyen Erdoğan, bunu çok çirkin ve tehlikeli bulduğunu vurguladı. MHP'ye gönül verenlerin, partileri üzerinde yapılmak istenen ameliyatı görmelerini isteyen Başbakan, "MHP'ye, CHP ile kurduğu çete ittifakından, çete kardeşliğinden geri dönmesini tavsiye ediyorum. MHP Genel Başkanı, AK Parti'yi suçlayacak yerde, gözünü açsın, oynanan oyunu görsün." diye seslendi.

Başbakan Erdoğan, dün Kocaeli ve Bursa'daydı. İlk olarak Gebze Stadı'ndaAK PartiKocaeli Gençlik Şöleni'nde halka seslendi. Ardından Bursa Kent Meydanı'ndaki mitingde konuştu. Kaset olayıyla ilgili kendilerini suçlayanların 8,5 yıldır çetelerle mücadelelerine destek vermediklerine dikkat çekti. MHP lideri Devlet Bahçeli'ye şu çağrıda bulundu: "Bu çirkin komploları elbette güvenlik güçleri, istihbarat birimleri, yargı takip edecektir ama ben, başta MHP Genel Başkanı olmak üzere, partilerin üst yönetimlerine, çeteler nezdinde son kullanma tarihleri geçmeden, bizim çetelerle mücadelemize destek vermelerini bekliyorum.

Açık söylüyorum; bu milli bir görevdir, bu demokratik bir görev, tarihi bir görevdir. CHP'nin, bu sorumluluğu yerine getirmeyeceği açıktır ama MHP, yol yakınken, bu ülkede demokrasi mücadelesine destek vermelidir. Eminim ki, MHP gönüldaşlarının da en büyük arzusu budur."

AK Parti olarak siyaset mühendisliğinin her zaman karşısında olduklarını, millet dışında hiçbir kuvvetin bu ülkeye rota çizemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, özetle şu hususlara değindi:

Siyaset mühendislerine seyirci kalmayacağız: "27 Mayıs'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta milli iradeye müdahale ettiler. Siyaset mühendisliği yaptılar, ülkeyi yokluğa, yoksulluğa, zulme ve baskıya mahkum ettiler. Biz hiçbir şekilde sivil siyasete müdahale edilmesine, siyasetin o siyaset mühendisleri eliyle şekillendirilmesine seyirci kalmadık, kalmayacağız.

Siyasetin yeniden dizaynını sadece millet yapar: Siyaset elbette ki kirinden, pasından, edepsizliklerden arındırılmalıdır. Elbette temiz olmalıdır. Ama bunu milletim sandıkta yapar. Demokrasilerde siyaset tasarımını, siyasetin yeniden dizaynını sadece millet yapar. Bu kaset komplolarından dolayı bizi, AK Parti'yi suçlayanlar, çok ciddi bir hezeyan içindeler.

Bahçeli, bizi suçlamak yerine kendisine, çevresine bakmalı: Sayın Bahçeli, bu ülkenin Başbakanı'na edep dairesini aşarak saldırmak, sizi çeteler nezdinde şirin gösterebilir ama milletim bu üsluptan rahatsız oluyor bilesiniz. Öfke patlamalarınız, çirkinliğin üzerini örtmeye yetmiyor.

Şu yaşanan manzara, MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime yapılmış en büyük haksızlıktır. Bu MHP üst yönetimi, MHP'ye gönül vermiş kardeşlerimi, 12 Eylül'de CHP'nin ve çetelerin yedeğine soktular. Adeta MHP'yi aldılar, CHP'nin yavrusu haline getirdiler. Gözlerini gerçeklere kapatıp, çeteleri görmezden gelip, çetelerle işbirliği yapan, CHP ve MHP genel başkanlarına, bizi suçlamak yerine, kendilerine, kendi çevrelerine bakmalarını tavsiye ediyorum.

Kasetlerden dolayı sağı solu suçlayacak en son kişi Kılıçdaroğlu'dur: CHP'nin kaset mamulü, kasetlerden nemalanmış, kasetler sayesinde iş başına gelmiş genel başkanının çıkıp AK Parti'ye iftira atması, kendi münasebetsiz pozisyonunu örtme çabasından başka bir şey değildir.

Kaset siyasetinden en büyük faydayı CHP Genel Başkanı sağladı. Eski genel başkana şantajı desteklemiş bir genel başkandır. Kusura bakmasınlar, yüzsüzlüğü, pişkinliği, onun kaset mağduru olduğu gerçeğinin üstünü örtmez CHP'de eski genel başkana şantaj için odasında bayan gazeteciyle pazarlık yapan da yine bizzat Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Bu ortaya saçılan kasetlerden dolayı sağı solu suçlayacak en son kişi de yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com