Çetenin Sabıkası Kabarık Çıktı!

Çetenin Sabıkası Kabarık Çıktı!
Gece kulübünde çalışan bir kadını zorla kaçırıp çetenin sabıkası kabarık çıktı. Zanlıların başı kesilerek öldürülen bir çete liderinin adamları olduğu iddia edildi...

İstanbul Avcılar'da bir gece kulübünde çalışan Cansever K'nın 24 Ağustos 2008'de kaçırılarak tecavüz edilmesiyle ilgili Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ardından bu kez de Beşiktaş'ta bulunan Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

BAŞI KESİLEN ÇETE LİDERİNİN ADAMLARIYMIŞ
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından hazırlanan iddianamede, Cansever K.'ya tecavüz ettikleri öne sürülen kişilerin, Gebze'de geçtiğimiz Aralık ayında öldürüldükten sonra başı ve ayakları kesilmiş halde cesedi bulunan C.N'nin liderliğini yaptığı çetenin üyeleri olduğu iddia edildi.

Açılan davada 8'i halihazırda tutuklu bulunan toplam 45 sanık için 3 yıl ile ömür boyu hapis cezası arasında değişen cezalar isteniyor. Hazırlanan 102 sayfalık iddianamede Cansever K'nın kaçırılarak tecavüz edilmesine ve çetenin faaliyetlerine detaylarıyla yer verildi.

MASAYA GELMEMESİNİN CEZASINI KESMİŞ
Sanıklardan Y.K'nin, daha önce Cansever K'nın çalıştığı gece kulübüne müşteri olarak gittiği, Cansever K'yı birkaç kez masasına davet ettiği ifade edilirken, Cansever K.'nın daveti kabul etmemesi üzerine ise Y.K'nin, "Sen benim masama gelmiyorsun, ancak bir gün gelir seni zorla masadan alarak gereğini yaparım" dediği öne sürüldü. Y.K'nin olayın gerçekleştiği gün, C.G, M.D, C.N, M.F.B ve Y.A'yı yanına alarak iki ayrı araçla gece kulübüne gelerek, kimlik kontrolü yapan emniyet görevlileri gibi içeri girdikleri ifade edildi. Kapıdaki güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra içeri giren sanıkların, tüm karşı koymasına rağmen Cansever K'yı saçından sürükleyerek dışarı çıkartıp araçlardan birine bindirdikleri öne sürüldü.

DEFALARCA TECAVÜZ ETMİŞLER
İddianamede, M.D'ye ait olduğu belirlenen site içindeki bir eve götürülen Cansever K'ya C.G, Y.K ve C.N tarafından birden çok defa tecavüz edildiği, tecavüz izini ve delilerini yok etmek amacıyla daha sonra Cansever K'yı banyoya sokarak yıkadıkları aktarıldı. M.D ve Y.K'nin Cansever K'yı evinin yakınına götürerek bıraktıkları, kimseye bir şey anlatmaması konusunda tehdit ettikleri ve tecavüz olayından sonra Cansever K'nın ruh sağlığının bozulduğuna dair Adli Tıp Kurumunca rapor düzenlendiği de
iddianamede yer aldı.

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede ayrıca; Cansever K'nın 'Bekir' olarak teşhis ettiği A.A'nın olaydan sonra eşi olduğunu ifade ettiği bir kadınla Cansever K'nın evine giderek şikayetinden vazgeçmesi için telkinde bulunduğu, Cansever K'nın çalıştığı gece kulübünün sahibinin de Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan ilk duruşmadan önce şikayetini geri alması için ölümle tehdit edildiği aktarıldı.

FİDYE İÇİN ADAM KAÇIRMA
Aynı eyleme ilişkin Bakırköy 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldığına işaret edilen iddianamede, sanıkların bu suçu örgüt faaliyeti kapsamında işledikleri, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava ile birleştirilmesi gerektiği ifade edildi.
Örgüt tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen 17 eylemin de aktarıldığı iddianamede, öldürülen C.N'nin ve adamlarının, uzaktan akrabası olan N.Ö'yü kaçırarak alıkoydukları, ölümle tehdit ederek 50 bin TL istedikleri, parayı alabilmek amacıyla da çırılçıplak soyarak uygunsuz görüntülerini çektikleri öne sürüldü.

EŞİNİDE ÖLDÜRMÜŞ
İddianamede, 07 Haziran 2009'da bir inşaattan düşerek ölen Z.Ö'nün ağabeyi E.Ö'nün konuyu akrabaları olan C.N'ye anlatarak yardım istediği, C.N'nin ve adamlarının da kan parası adı altında inşaat şirketinin ortaklarını ölümle tehdit ederek bir milyon dolar istedikleri daha sonra bu miktarı 500 bin dolara indirdikleri de iddia edildi.
İddianamede, Cansever K'ya tecavüz edilmesi olayına da karıştığı iddia edilen sanıklardan C.N'nin, kötü davrandığı, darp ve hakaret ettiği eşi D.N'nin birkaç kez ailesinin yanına Ağrı'ya gittiği belirtildi. Eşi ile baş başa görüşmek ve geri götürmek için Ağrı'ya giden C.N'nin, D.N'yi Ağrı'dan alıp Ümraniye'de bir eve götürdüğü, evin yatak odasında başına dört el ateş ederek öldürdüğü iddia edildi.

D.N'nin öldürülmesine ilişkin Üsküdar Ağır Ceza Mahkemesi'nde C.N hakkında dava açıldığı belirtildi. Öldürülen çete lideri C.N'nin, D.N'nin annesi M.Y ile babası C.Y'nin tehdit ederek şikayetinden vazgeçirdiği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com