Çetin Doğan beraat etti

Çetin Doğan beraat etti
Balyoz davasından tutuklu Çetin Doğan "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz davasındaki savunmasında söylediği "Terörle Mücadele Şubesi terör üretme şubesi haline gelmiş" sözleri nedeniyle yargılandığı davada beraat etti.

Kamu görevlilerine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan kamu davası açıldığını belirten mahkeme, yüklenen suç açısından sanığın kastının bulunmaması nedeniyle sanık Çetin Doğan'ın üzerine atılı suçtan beraatine karar verdi.  Görüntülü sistem ile duruşmaya katılan Çetin Doğan savunmasında;

"İstanbul'a naklim konusunda dün saat 13.30 itibariyle mahkum kabul görevlileri naklim için geldiler, bana 'Kara yolu ile Metris Cezaevi'ne gideceğim' söylendi. Ben de kaldığım Silivri 5 No'lu Ceza L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda notlarım olduğundan oraya götürülmem gerektiğini söyledim. Çünkü Ankara'ya geçici nakil ile geldiğim için orada görülmekte olan davaya ilişkin belgeleri yanıma almadım. Notlarım, evraklarım Silivri 5 No'lu L Tipi'nde kaldığım koğuşta bulunmaktadır. Bu nedenle burada bir süre önce ceza infaz kurumuna dilekçe vererek orada savunmam alınması gerektiğini beyan ettim. Hatta 13. Ağır Ceza Mahkemesi savunmamın alındığını, naklimde bir sıkıntı olmayacağını belirtir ara kararı dahi gönderdi. Dolayısıyla şu anda son sözleri söyleyecek bir durumda değilim. Siz de eğer benim son olarak savunmamı almaya gerek duymazsanız karar vereceğiniz için daha önceki celsede talep ettiğim görüntülerin getirtilerek mahkemeniz tarafından izlenmesini talep ediyorum. Ayrıca hakaret ettiğim varsayılan TEM şubesi görevlileri ile yüzleşmek istedim" diye konuştu.

Doğan beraat ettiği davada  3 ay 15 gün ile 2 yıl 4 ay arasında değişen hapisle yargılanıyordu. (MRE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com