Çevik Bir'in ilk isteği ne oldu?

Çevik Bir'in ilk isteği ne oldu?
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Çevik Bir'in Sincan Cezaevi günlerinin detayları ortaya çıktı...

28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’nde 3 kişilik odaya konulan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, ilk olarak revir doktoru tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra kahvaltı yapan Bir’e, cezaevinde uyulması gereken kurallar ile ihtiyaç duydukları taleplerin nasıl karşılanacağını içeren “cezaevi küçük kitapçığı” verildi. İlk gün cezaevinin öğle yemeğini yiyen Çevik Bir, daha sonra ihtiyaçlarını kantinden karşıladı.

İlk isteği, bir plastik leğen ve deterjan

Habertürk'ün haberine göre; 4 gündür üzerinden çıkarmadığı elbisesini yıkamak isteyen Bir, kantinden “bir plastik leğen ile deterjan” istedi. Yiyecek ve içecek de alan Bir, cezaevinden bir televizyon ile küçük bir buzdolabı talep etti. Akşam saatlerine doğru avukatı Vahap Bozkurt ile görüşen Bir, “Suçsuz olduğuma inanıyorum. Hemen mahkemeye itirazımı yapın” dedi. Avukat Bozkurt’un önümüzdeki günlerde mahkemeye itirazda bulunacağı belirtilirken, Çevik Bir’in sağlık durumunun vemoralinin yerinde olduğu öğrenildi. Bu arada Bir’in günde 10 dakikalık yakınlarıyla görüşme talebini ise henüz cezaevi yönetimine iletmediği bildirildi.

BAHAR TEMİZLİĞİ

Öte yandan cezaevi yönetiminin gözaltılar başlamadan 1 hafta kadar önce “bahar temizliği” kapsamında bazı odalara badana yaptırdığı öğrenildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com