Çevik Kuvvet göz doldurdu

Çevik Kuvvet göz doldurdu
-ÇEVİK KUVVET ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN DÜZENLEDİĞİ 'İZİNSİZ GÖSTERİ' TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI- GERÇEK MOLOTOF KOKTEYLİ VE SİS BOMBASININ KULLANILDIĞI TATBİKATTA GÖSTERİCİ GRUP ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Kütahya Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği izinsiz gösteri tatbikatı gerçeğini aratmadı. Gerçek molotof kokteyli ve sis bombasının kullanıldığı tatbikatta gösterici grup etkisiz hale getirildi.
Kütahya Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı timlerin toplumsal olaylara müdahalede nasıl bir yöntem izleyeceği tatbikatlarla anlatılıyor. Kütahya Belediyesi Fuar alanında eğitime tabi tutulan robocoplara yakın savunma teknikleri öğretildi.
Çevik kuvvet polislerinin toplumsal olaylara nasıl müdahale ettiği, gerçeği aratmayan bir tatbikatla basın mensuplarına anlatıldı.
Senaryo gereği, Çevik Kuvvet timleri, yine Kütahya Emniyeti'nde görevli polislerin yasadışı örgüt üyelerini canlandırdığı eylemine müdahale etti. Tatbikatta çöp konteynırı ve kasalarla yolu kapatan yasa dışı örgüt üyeleri, sloganlar eşliğinde polise molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Kasaları ateşe veren grup, polis tarafından dağılmaları yönünde ikaz edildi. Dağılın ikazına uymayan grubu polis, sis bombası ve panzerden su sıkarak püskürtmeye çalıştı. Eylemci grup polise taş ve sopalarla saldırınca ablukaya alındı. Etkisiz hale getirilen örgüt üyeleri gözaltına alınarak, açılan koridordan polis otosuna bindirildi.
Eylemciler polis merkezine götürülürken de slogan atmaya devam etti. Başarıyla tamamlanan tatbikatın ardından Çevik Kuvvet timleri 'Her an için göreve hazırız' mesajı verdi.
Tatbikata 75 personelin katıldığı açıklandı.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, tatbikat sonrası İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ve Müdür Yardımcısı Sami Ekim'e başarılı uygulamadan dolayı teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com