Çevik Kuvvet Polisinin Hepsi Üniversiteli!

Çevik Kuvvet Polisinin Hepsi Üniversiteli!
Polis Teşkilatı, 166. yılını kutlarken olaylara ilk müdahaleyi yapan Çevik Kuvvet polislerinin tamamına yakınının üniversite mezunu olduğu belirtildi...

Türk Polis Teşkilatı, kuruluşunun 166. yıldönümünü vatandaşlarla birlikte kutlamaya devam ediyor. Dün yurdun birçok yerinde vatandaşlarla polisler değişik etkinlikler yaptı. Polis haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler sürerken, polis teşkilatı içinde yaşananlar, polislerin aldıkları eğitimler de halka gösterildi. Toplumsal olaylarda ilk müdahaleyi yapan emniyet birimi olan Çevik Kuvvet'te görevli polisler, sürekli eğitimden geçerek ve tatbikat yaparak kendilerini karşılaşacakları her türlü zorluğa karşı hazırlamaya çalışıyor.

'En genç ve dinamik kadro biziz'

Bursa Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli 26'sı kadın, 500 polis memuru, Bursa-Ankara karayolu üzerinde bulunan şube müdürlüğünde uzman eğitmenlerin gözetiminde yoğun bir eğitimden geçiriliyor. Polis teşkilatının en genç ve en dinamik yapısını oluşturduklarını vurgulayan Bursa Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Fahri Yıldız, bunun yanı sıra şube müdürlüğünde görevli 500 polis memurunun tamamının üniversite mezunu olduğunu kaydetti. Şubede, 26 kadın polis de mesleklerini severek ve büyük bir heyecan içinde yaptıklarını anlattılar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com