Ceviz ormanı işçileri kurayla belirlendi

Ceviz ormanı işçileri  kurayla belirlendi
Kütahya'da, bozuk orman alanlarında ağaçlandırma çalışması kapsamında, Sofu Mahallesi'nde ceviz ağaçlandırma bakım sözleşmesi ve kura çekimini gerçekleştirdi.
Kütahya'da, bozuk orman alanlarında ağaçlandırma çalışması kapsamında, Sofu Mahallesi'nde ceviz ağaçlandırma bakım sözleşmesi ve kura çekimini gerçekleştirdi. 
Kura çekimine katılan Belediye Başkanı Mustafa İça, “Bozuk orman alanlarında ve terk edilmiş, kullanılmayan hazine arazilerinde özel ağaçlandırma yapıyoruz. Çevre ve Orman Bakanlığımızın özel ağaçlandırma ile ilgili plan projelerini hazırlayıp, onayını aldıktan sonra belirlenen yerlerde badem, ceviz gibi meyvesi olan ağaçları özellikle tercih ederek, en yakın mahallelerimizde ağaçlandırma yaparak üretime katkı sağlanmasını hedefliyoruz. Kütahya Belediyesi olarak, 1 milyon metrekareyi aşan bir alan için talepte bulunduk. Bunun ilki Sofu mahallemizde 340 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecektir. Buranın planlamasını yaptık, ceviz ağaçlarımızı diktik. Parselasyonlarını yaptık. Meclisimizden ve Encümenimizden aldığımız kararla Sofu Mahallemizdeki hemşerilerimizden buranın bakımını yapmalarını istedik. Ağaçların gelirini de bakımını yapan hemşerilerimize vereceğiz. Bugün kura çekimi yapmak için bir araya geldik. Bakımını yapmak için 45 kişi müracaatını yaptı. Müracaat sırasına göre kura çekilişi yapılarak yerleri belirlenecektir. Bununla ilgili de sözleşme imzalayacağız. Sözleşmeye göre oraları sürülüp, bakımı ve sulaması yapılacaktır. Belediye olarak teknik destek de vereceğiz. Burada su sondajı yaparak suyumuzu da bu şekilde sağlayacağız. Bu bakımın karşılığında üretimden elde edilen gelir bakımını yapanların olacaktır. Bunu da garantilemek ve kimsenin mağdur olmaması için Meclisimizden karar aldık. Ama bakmayanda olursa elinden alacağız" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com