Cevizdere Zaferi'nin 87. yılı

Cevizdere Zaferi'nin 87. yılı
Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Günlüce beldesindeki Cevizdere mevkiinde 27 Nisan 1922 yılında Yunanlılara karşı yapılan mücadelede çarpışan şehit ve gaziler için anma töreni gerçekleştirildi.

Milli mücadele yıllarında, Yunan işgali sırasında Tavşanlı ve Emet ilçelerinin kurtuluşunda büyük önemi olan Günlüce Cevizdere mevkiinde yapılan mücadelede şehitler ve gaziler düzenlenen törenle anıldı. Bu yıl 24.sü düzenlenen törenlere Emet Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Emet Garnizon komutanı, Emet Cumhuriyet Başsavcısı, Günlüce Belediye Başkanı Cemil Korkut, Kore ve Kıbrıs Gazileri, Tavşanlı şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cevizdere Şehit ve Gazi Anıtı'na çelenk konulmasından sonra Ecdat Derneği Başkanı Ali Duyan ile Emet Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar.
Konuşmalarının ardından çarpışmanın meydana geldiği Cevizdere mevkii ziyaret edildi. Daha sonra etkinlikler yapılarak davetlilere pilav ikram edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com