Çevre duyarlılığı eğitimi

Çevre duyarlılığı eğitimi
Uşak Belediyesi, çocuklarda çevre bilincini aşılamak amacıyla okullardaki eğitim çalışmaları kapsamında en fazla atık yağ toplayan öğrencilere ödül verecek.

Uşak Belediyesi, çocuklarda çevre bilincini aşılamak amacıyla okullardaki eğitim çalışmaları kapsamında en fazla atık yağ toplayan öğrencilere ödül verecek.

Belediye, çevre duyarlığı ile ilgili eğitimleri TOKİ Şefkat İlkokulu ve Bedriye Kadir Uysal İlkokulu’ndan başlattı. İki okulda başlayan çevre eğitimi daha sonra 10 ilkokulda devam edecek. Okullarda atık yağ bilinci ve çevre duyarlılığının oluşturulması amacıyla başlayan eğitimler, Uşak Belediyesi Çevre Mühendisi Reyhan Aydın tarafından veriliyor. Konu hakkında bilgi veren Aydın, amaçlarının çocuklarda çevre duyarlılığını arttırmak olduğunu dile getirdi. Atık yağların doğaya ve insana olumsuz etkilerinin olduğunu anlatan Aydın, “ Uşak Belediyesi olarak çevre duyarlılığına önem veriyoruz. Öğrencilerimize çevre bilinci aşılamak amacıyla hem eğitim veriyoruz hem de en fazla atık yağ toplayanlara ödül veriyoruz. Geçen yıllarda da atık pil yarışmaları düzenlemiştik” dedi.

Miniklerin çevre bilincinin artmasının önemli olduğuna da vurgu yapan Çevre Mühendisi Reyhan Aydın, “ Kentimizin doğasının daha temiz olmasını arzu ediyoruz. Beledilerin kenti güzelleştirmesinin yanında gelecek nesillere temiz bir doğa bırakılması anlamında da katkı sunması gerekiyor.Atık pillerden atık yağa kadar birçok projeyi hayata geçirerek temiz bir için çabalıyoruz. Çevre duyarlılığı için geçtiğimiz günlerde atık yağ ile ilgili bir anlaşma yaptık. Protokol gereği okullarımızda da atık yağların toplanması için çalışmalar yapacağız. Şimdi bu çalışmanın ilk adımını attık. Çevre duyarlılığını artırmak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla, ilimizdeki ilkokullarda eğitim çalışmalarımız devam edecek. Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası çerçevesinde en çok atık yağ toplayan üç okulda üçer öğrenciye hediye dağıtacağız” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com