Çevre Gönüllüleri Derneği ağaç sevgisi kazandırmak için fidan satışına başladı

Çevre Gönüllüleri Derneği ağaç sevgisi kazandırmak için fidan satışına başladı
Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği, 2012 yılı ağaç dikim sezonu nedeniyle çevre bilincini geliştirmek ve ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla fidan satışına başladı.

Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği, 2012 yılı ağaç dikim sezonu nedeniyle çevre bilincini geliştirmek ve ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla fidan satışına başladı.
Her yıl geleneksel olarak ağaç dikim sezonunda bir etkinlik düzenleyerek fidan satışı gerçekleştiren Çevre Gönüllüleri Derneği, elde edilen geliri hatıra ormanının bakımı ile dernek faaliyetlerinde kullanıyor. Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Yüksel, Cumhuriyet Meydanı’nda kurdukları stantta 22 tür fidan sattıklarını belirtti. Elma, ıhlamur, ayva, zeytin, armut ve kiraz gibi meyvelerin yanı sıra çam fidanı da sattıklarını ve fidanları 7 ile 20 TL arasında verdiklerini ifade eden Hasan Yüksel, geçen yıl yaklaşık 3 bin fidan sattıklarını bu yıl ise 5 bin fidan satmayı hedeflediklerini kaydetti.
3 hafta devam edecek etkinlikle amaçlarının çevre bilincini geliştirip insanlara ağaç sevgisi kazandırmak olduğunu da söyleyen Hasan Yüksel, satışa sundukları fidanların tamamının sertifikalı olduğunu ve Uşak yöresinin toprak yapısına uygun olduğunu bildirdi. Dünyada her geçen gün doğal kaynakların azaldığını, ekolojik dengenin bozulduğunu anlatan Hasan Yüksel, “Küresel ısınma, doğal afetler doğada önemli zararlara yol açıyor. İnsanların oluşturduğu zararlarla birlikte çevre ve ormanlar tahrip ediliyor. Dernek olarak her yıl çevre ve ağaç sevgisine dikkati çekmek için fidan satışı yapıyoruz. Amacımız olası yaşamsal tehditleri çocuklarımıza öğretmek ve onların bilinçlenmelerini sağlamak. Bununla birlikte ilimizde çevre konusunda farkındalık oluşturup kirliliğe neden olan unsurları ortadan kaldırmak istiyoruz. Çevre ve ağaçlandırma konusunda hepimizin yapabileceği bir şeyler var. Her yıl çıkan yangınlar nedeniyle ciddi bir orman kaybı yaşıyoruz. Yanan ormanları yeniden kazanmak uzun yıllar alıyor. Bu nedenle ağaçlandırmaya önem vermeliyiz. İlimizde yürütülen ağaçlandırma çalışmaları hepimizi memnun ediyor. Uşak olarak ağaçlandırmada Türkiye ortalamasının üstündeyiz. Ancak ağaçlandırma kadar insanlara ağaç sevgisi aşılamanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Denek olarak bizim amacımız insanlara ağaç sevgisi aşılamak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com