Çevre sağlık teknisyenlerine seminer

Çevre sağlık teknisyenlerine seminer
Kütahya il merkezi ve ilçelerde görevli çevre sağlık teknisyenlerine yönelik ''Su Sanitasyonu ve Önemi'' konulu eğitim semineri düzenlendi.


     Emet Thermal Resort Otel'de üç gün süren seminerde konuşan Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Tobbaş, ishalin her yaş grubunda görülebilen ve günlük yaşamı en çok etkileyen bir hastalık olduğunu söyledi.
     Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Nur Aksakal da topluma temiz ve güvenilir içme kullanma suyu sağlama, su kaynaklarının korunması, dezenfeksiyon ve içme, kullanma sularında kullanılan dezenfeksiyon yöntemleri konularında sunum yaptı.
     Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Gıda Güvenliği ve Beslenme Araştırma Müdürlüğü Çevre Mikrobiyolojisi Analiz Laboratuvarı Mikrobiyoloji Uzmanı Umut Berberoğlu, numune alımı, taşınması, kullanılan şişe, taşıma şekli ve süre konularında katılımcıları bilgilendirdi.
     Seminerde Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ahmet Ceran, Doç. Dr. Ömer Faruk Tekbaş, Doç. Dr. Songül Vaizoğlu, katılımcılara çeşitli konularda bilgiler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com