Çevre temizliği dersi

Çevre temizliği dersi
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, çevre temizliği konusunda harekete geçen Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri büyüklere karşı örnek davranış sergiledi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, çevre temizliği konusunda harekete geçen Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri büyüklere karşı örnek davranış sergiledi.
Adnan Menderes Kültür Parkında çevre temizliği yapan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, ellerindeki eldiven ve maskeleri ile gerekli tedbirleri alarak çevre temizliği yaparken, gören büyükleri ve izleyenleri ders verircesine örnek olmaya çalıştılar. İlçe halkının en çok uğradığı dinlenme yerlerinden olan ve en çok kirlenmeye maruz bırakılan Adnan Menderes Kültür Parkında, alışılmadık biçimde çevre temizliğine girişen öğrenciler, görenlerin şaşkın bakışları arasında her tarafı temizleyerek bütün dikkatleri üzerine çektiler. Çevre temizliğine duyarlı vatandaşlar tarafından sevgiyle alkışlanan öğrenciler, bazı vatandaşlara da örnek olarak çevre temizliği dersi verdiler.
Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Canata, yaşadığımız dünyanın en önemli sorunlarından birisi olan çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla öğrenciler ve öğretmenlerinin ilçe merkezinde bulunan Adnan Menderes Kültür Parkında çevre temizliği yaptıklarını söyledi.
Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyük bir dinlenme ve eğlence merkezi durumunda olan parkın öğrenciler tarafından temizlenmesinin büyük dikkat çektiğini ifade eden Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Canata, 'Öğrencilerimizin çevreye karşı olan duyarlılıklarını artırmak ve halkımıza örnek olmak amacı ile böyle bir etkinlik yaptık. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çevremize gereken önemi göstermeliyiz. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ederim' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com