Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu Simav'a verdiği sözü tuttu

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu Simav'a verdiği sözü tuttu
5 Eylül 2010 tarihinde Kütahya'nın Simav ilçesini ziyaret eden Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, şehit yakınlarıyla gazilere verdiği hatıra ormanı sözünü tuttu.

5 Eylül 2010 tarihinde Kütahya'nın Simav ilçesini ziyaret eden Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, şehit yakınlarıyla gazilere verdiği hatıra ormanı sözünü tuttu.
Bakanın talimatıyla Simav Orman İşletme Müdürlüğü Hüsüm Köyü Kocadüz mevkiinde 750 dekarlık bir alanda Simav Şehit ve Gaziler Hatıra Ormanı tesis için çalışma başlattı.
Simav Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım ile birlikte bölgeye giden AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, çalışmaları yerinde inceledi.
Mehmet Yağcı yaptığı açıklamada Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatıyla başlanan hatıra ormanının Simav'a ve Simavlı şehitlerle gazilerin anısına yakışır muhteşem bir eser olacağına inandığını kaydetti. AK Parti olarak siyasette farklı bir çizgi izlediklerini ifade eden Mehmet Yağcı, geçmiş dönemlerdeki siyasilerin aksine ilçe teşkilatından bakanlarına, genel başkanlarına varıncaya kadar halka verdikleri tüm sözleri yerine getirmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun 5×Eylül 2010 tarihinde Simav ziyaretinde şehit ve gazilerle yemekte bir araya geldiğini vurgulayan Mehmet Yağcı,” Sayın Bakanımız yemekte şehit yakınlarıyla gazilere hatıra ormanı sözü vermişti. Şimdi bu sözün en iyi bir şekilde yerine getirilmesinin mutluluğu içerisindeyiz. Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizde AK Parti Simav İlçe Teşkilatı olarak Sayın Bakanımızın Simavlı şehitlerle Gaziler anısına tesis ettiği hatıra ormanını en iyi bir şekilde koruyup kollamanın peşine düşeceğiz.
Simav Şehit ve Gaziler hatıra Ormanının açılışında Bayın Bakanımız Veysel Eroğlu'nu davet ederek bu muhteşem ve anlamlı eseri kendisinin açmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Simav Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım, Simav Şehit ve Gaziler anısına 75 hektarlık bir alan üzerine tesis edilen Hatıra Ormanına fıstık çamı, karaçam ve sedirden oluşan 150 bin dolayında çeşitli orman fidanları dikimi gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalar kapsamında bölgede çok sayıda işçinin çalıştığını kaydetti. Yıldırım,” Çalışmaları en kısa sürede tamamlamak istiyoruz. Dikim işi gerçekleştirdikten sonra fidanların bakım işlerini de Simav Orman İşletme Müdürlüğü olarak üstleneceğiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com