Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:
"CHP, İstanbul'u eski haline getirecekmiş. Allah muhafaza etsin. Eski Türkiye'yi, İstanbul'u oluşturacaklarmış. Buradan sesleniyorum; sen Bağcılar'dan, İstanbul'dan, Türkiye'den havanı alırsın, havanı"

İSTANBUL (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "CHP, İstanbul'u eski haline getirecekmiş. Allah muhafaza etsin. Eski Türkiye'yi, İstanbul'u oluşturacaklarmış. Buradan sesleniyorum; sen Bağcılar'dan, İstanbul'dan, Türkiye'den havanı alırsın, havanı" dedi.

Güllüce, Bağcılar Kestane Bahçesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen "57 Tesisin Toplu Açılış Töreni"nde yaptığı konuşmada, hem şehri hem de çevreyi bir arada tutarak belediye başkanlığı yapmanın zor olduğunu ifade ederek, zoru başardığı için Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya teşekkür etti.

Bağcılar'ın ilçe olduğu tarihlerde kendisinin de Tuzla Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Güllüce, Tuzla ile Bağcılar'ın birbirine benzediğini belirtti.

İstanbul'da susuzluktan insanların gazozla traş olduğu günlerden bugünlere gelindiğini ifade eden Güllüce, eski İstanbul'dan çeşitli örnekler vererek, "İstanbul'da Anadolu yakasında büyük bir çöplük vardı. Ümraniye'deki çöplük patladı. 38 vatandaşımız çöpün altında kaldı. Çöpten insan ölen tek örnek, CHP İstanbul belediyesi örneğidir. Tuzla'da bir çöplük vardı. Tam mahallenin ortasında. Kadınlarınız düşük yapmaya, çocuklarımız cilt hastası olmaya başlamıştı" diye konuştu. 

- "Ekonomisi tam 3 katına çıkan bir ülke olduk" 

Güllüce, 1980'li ve 1990'lı yıllarda doğan, hep suyu ve konforlu İstanbul'u gören çocuklara, o günleri anne ve babalarından dinlemelerini tavsiye etti.

Eski İstanbul'u bugünkü İstanbul'a döndüren liderin 1994'e İstanbul'a başkan olduğunu anlatan Güllüce, şöyle devam etti: 

"İçme suyunu bulamayan İstanbul, yüzme havuzlarında çocuklarına yüzme yaptıracak bir hale geldi. Türkiye'de yaşayan insanların yüzde 72'si 'Ben başka bir ülkeye gitmek istiyorum. Bu ülkenin umudu yok. Umutlarım karardı' diyordu. Peki yeni Türkiye'de ne oldu? Türkiye 150, 200 yıldır kendi silahını yapamayan bir ülkeden kendi silahını yapan bir ülkeye döndü. Tankını, topunu, silahını, savaş gemilerini yapan bir ülkeye döndü. Uçak yapma iddiasında olan, 10 sene içerisinde 'Uçağımı yapacağım' diyen bir ülke oldu. Ekonomisi tam 3 katına çıkan bir ülke oldu."

- "CHP, İstanbul'u eski haline getirecekmiş"

Bakan Güllüce, içeride ve dışarıda Türkiye'nin yükselişini istemeyen güçlerin olduğunu belirterek, "Birileri dediler ki, biz İstanbul'u eski haline getireceğiz. Eski İstanbul, Bağcılar nasıldı? Şu eski Bağcılar'ı gözünüzün önüne bir getirin. Eski İstanbul'u gözünüzün önüne bir getirin. CHP, İstanbul'u eski haline getirecekmiş. Allah muhafaza etsin. Eski Türkiye'yi, İstanbul'u oluşturacaklarmış. Buradan sesleniyorum; sen Bağcılar'dan, İstanbul'dan, Türkiye'den havanı alırsın, havanı" şeklinde konuştu. 

Açılışa gelen vatandaşlardan yerel seçimlerde AK Parti'ye oy vermelerini isteyen Güllüce, "Bağcılar, bu ülkede gelişmeye, kalkınmaya, birlik olmaya, çağın bütün teknolojilerini kullanmaya örnek olan ve bunu isteyen insanlar olarak en yüksek oya imzasını atan bir ülke olsun, diyorum" ifadesini kullandı. 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye plaket takdim etmesinin ardından toplu açılış kurdelesi kesildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com