Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:
"Bulgur dağıtıyorsunuz, kömür dağıtıyorsunuz diyorlar. Evet, ev ev dağıtıyoruz ve dağıtacağız. Bir baba düşünün çocukları üşüyor ve kömürü yok. Burada devlet ne yapacak? Bana ne mi diyecek"

ARDAHAN (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Bulgur dağıtıyorsunuz, kömür dağıtıyorsunuz diyorlar. Evet, ev ev dağıtıyoruz ve dağıtacağız. Bir baba düşünün çocukları üşüyor ve kömürü yok. Burada devlet ne yapacak? Bana ne mi diyecek" dedi.

Kazım Karabekir Caddesi'ndeki AK Parti seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Güllüce, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyüdüğünü ve bu büyümeyi kimsenin engelleyemeyeceğini belirtti.

Vatandaşa yönelik yapılan yardımların süreceğini vurgulayan Güllüce, şunları söyledi:

"Bulgur dağıtıyorsunuz, kömür dağıtıyorsunuz diyorlar. Evet, ev ev dağıtıyoruz ve dağıtacağız. Dağıttığımızdan dolayı, bizimle dalga geçenlere diyorum ki 'Senin tuzun kuru, sen yokluğu bilmiyorsun, sen soğuktan çocukların nasıl üşüdüğünü bilmiyorsun. Onun için böyle konuşuyorsun. Benim milletim 1 ton kömüre, 10 ton kömüre oyunu satmaz onurludur ama muhtaçtır, ihtiyaçlıdır. Sen onun farkında değilsin. Allah seni kömürle ihtiyaçlı hale getirsin ki anlayasın. Allah seni o ihtiyaçlılar gibi yapsın ki o ihtiyaçlıyla dalga geçmeyi bırakasın.' Bir baba düşünün çocukları üşüyor ve kömürü yok. Burada devlet ne yapacak? Bana ne mi diyecek. Akşam bulgur kazanı kaynamıyor, makarna kazanı kaynamıyor, o evde. Biz bunları veririz, vatandaşın engin vicdanı oy verir, vermez bizim için hiç önemli değil. Biz bu insani görevimizi, devletin görevini yaparız. Oy ondan sonra gelen şeydir. Olursa da olur, olmazsa da olur."

İktidar olarak vicdanlarının milletle beraber olmayı emrettiğini ifade eden Güllüce, "Zaten kimin malını kime veriyoruz kardeşim. Babamızın malını vermiyoruz. Milletin malını, millete veriyoruz. Bundan daha insani, bundan daha ahlaki, bundan daha ulvi bir şey olabilir mi?  Efendim zenginler de varmış. Alan öyle zenginse zengin olup da alanın Allah cezasını versin. Üç beş sahtekar var diye ben bütün yoksulları ihmal mi edeyim" diye konuştu.

Türkiye'nin büyük devlet olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini kaydeden Güllüce, bunu milletten aldıkları destekle gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye'nin hızını kimsenin kesemeyeceğini, buna milletin izin veremeyeceğini dile getiren Güllüce, şunları kaydetti:

"İstanbul’dan trene binecek vatandaşım, Almatı'ya gidecek trenle. Hayali bile adama tuhaf geliyor değil mi? İstanbul'dan trene binecek vatandaşım Bakü'de inecek, Ardahan'da bir yük yüklenecek bütün Asya sistemlerindeki şehirlere mal gidecek. Karadeniz'e bağlanacak olan tren yoluyla Romanya'dan, Macaristan'dan, Bulgaristan'dan, Odessa'dan, Ukrayna'dan gelen mallar Ardahan ve Kars üzerinden Asya'ya dağıtılacak. 2023'lerde Ardahan'a açılan bu kapı nedeniyle göçün büyük olacağını düşünüyorum. Bu gelişmeler, bu Asya'ya açılan kapı, Ardahan'ın ve Kars'ın da böyle bir şansı var. Bu kapının ağzı, boğazı burası, Asya'da 2 milyar nüfusluk ticaretin kapısı burası ve buna beyinlerimizi, şehrimizi ve ticaretimizi hazırlamamız lazım."

Daha sonra karayolu ile Göle ilçesine geçen Güllüce, Göle Belediyesi'ne ait sinema salonunda AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com