Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Elazığ'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Elazığda
Güllüce: "Hizmet projesi yapanlar ile hizmetlere engel projesi yapanları bu millet fark etti"

ELAZIĞ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bu milletin, hizmet projesi yapanlar ile hizmetlere engel projesi yapanlar arasındaki farkı fark ettiğini belirterek, "En son projeleri, Başbakan'ı yeme projesi. Bütün millet, Türkiye, ayağa kalkmış 'olmaz' diyor, 'biz, yiğidimize sahip çıkacağız, yedirmeyeceğiz' diyor" dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a gelen Güllüce, Palu ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada partililere seslenen Güllüce, belediyelerle ilgili söyleyecekleri çok şeyin olduğunu, bunlardan en önemlisinin ise kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

Türkiye'de kimsenin aklına, hafızasına gelmeyecek kadar güzel şeyler yapıldığını, bugün oluşan tablonun 1999-2001 yıllarında kimsenin aklına gelmeyeceğini anlatan Güllüce, "Kimse, ne okullarıyla ne hastaneleriyle ne duble yollarla ne ekonomik kalkınmasıyla bugünü hayal edemezdi ama Allah'ın yardımıyla, sayın Genel Başkanımız ve AK Parti Hükümeti, milletvekilleri, AK Partili belediye başkanları ve sizin engin desteğinizle Türkiye böyle güzel bir noktaya geldi" diye konuştu.

Güllüce, Türkiye'nin 5-6 yıl içerisinde dünyanın 10 büyük ekonomisi içerisinde olacağını ve bugün konuşulan problemlerin birçoğunun konuşulmayacağı bir ülke haline geleceğini belirtti.

Özellikle gençlere, bu toprakların çocukları oldukları için iftihar etmelerini her zaman söylediğini dile getiren Güllüce, "Kendinizi moralli tutun, geleceğe umutla bakın, ümitvar olun. Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar, Uzak Asya bizim gelişmemizi bekliyor" dedi.

Türkiye'nin AK Parti iktidarıyla katettiği mesafeye dikkati çeken Güllüce, "Artık 2001'lerin işsizlik, aşsızlık veya işte 500 milyon dolar kredi alan Türkiyesi yok. Hatırlarsanız 2001'de Türkiye, 500 milyon dolar kredi almak için çalmadığı kapı bırakmadı. Bu 500 milyon dolar krediyi bulamadı" şeklinde konuştu.

Güllüce, şunları söyledi:

"Biz bu sene yoksullara 2 milyar doların üstünde yardım etmişiz. Dışarıdaki ülkelere yardım etmişiz. 2 milyar dolar, bizim sadece Suriye'ye, kardeşlerimize harcadığımız para, Afrika'daki yoksullara harcadığımız para. Dünyanın en büyük 3 inşaat devletinden biri olmuşuz. Düşünebiliyor musunuz dünyada 3 büyük inşaat yapan devlet."

 

- "Başbakan'ı yemeyle ilgili proje hazırladılar"

Daha sonra, Kovancılar ilçesine geçen Bakan Güllüce, burada da partisinin seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti.

Vatandaşların eski Türkiye'yi hatırlamak istemediğini belirten Güllüce, önceki dönemlerde hastane kapılarında insanların parası olmadığı için mağdur olduğunu ifade ederek, "Kadıncağızı normal doğumla doğurtmuyor,  birkaç gün kalıyor, ameliyat geçiriyor. Hasta sahibinin parası yok. Çocuğu bırakıp gidersin, paran olduğu zaman gelir alırsın, hatırlıyorsunuz değil mi? Ben şahsen o günler hiç hatırlansın istemiyorum ama hatırlatmasak da çok konuşuyorlar" diye konuştu.

Sağlıkla ilgili daha çok örnek verilebileceğini anlatan Güllüce, şöyle devam etti:

"O eski Türkiye'yi hatırlatmak istemiyorum. Kimse de hatırlamasın. Siyaseten konuşan insanlara, cevap vermek için biz de bazen bunları konuşuyoruz. Keban Barajı'na 'hayır' diyen insanlar, o zihniyet, bugün havaalanlarına, Boğaz Köprüsüne, hala 'hayır' diyenler. Bugün hızlı trene, tünele, Marmaray'a 'hayır' diyen projeler üretiliyor. Bir tek projeleri var. Nedir o? Devlete, millette, insanlığa hayırlı plan projeleri engelleme projesi. Bunlara karşı çıkma projesi. Başka bir proje yok. Bu engelleme projelerinde inanılmaz başarılılar. Marmaray olmasın, proje yaparlar, 'Marmaray olmasın projesi'. Yürüyüş yaparlar. Havaalanı olmasın, o konuda proje yaparlar, gelirler. Örnekleri çoğaltabiliriz. Biz de sizlere sahip olan, daha çağdaş, gelişmiş Türkiye'de neler lazımsa onların projesiyle uğraşıyoruz. İşte aramızdaki fark bu."

"Onlar engelleme projesi, biz hizmet projesi yapıyoruz" diyen Güllüce, "Sizler bizim projelerimizi fark  ettiniz, hizmet projelerini fark ettiniz. Hizmet projesi yapanlar ile hizmetlere engel projesi yapanları bu millet fark etti" ifadesini kullandı.

Güllüce, şunları söyledi:

"En son, Başbakan'ı yemeyle ilgili proje hazırladılar. Siz diyorsunuz ki Kovancılar olarak, 'Biz Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz'. Son projeleri bu. En son projeleri Başbakan'ı yeme projesi. Bütün millet, Türkiye, ayağa kalkmış 'olmaz' diyor, 'Biz yiğidimize sahip çıkacağız, yedirmeyeceğiz' diyor."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com