Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Niğde'de:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Niğdede:
"Biz, çok kadim bir tarihten gelen milletiz. Daha kıtasının yeri belli olmayan devletler var. 300, 400, 500 sene önce kurulmuş. Ama biz, onlardan 2 bin yıl önce kara kuvvetlerine sahip bir milletiz"

NİĞDE (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Biz, çok kadim bir tarihten gelen milletiz. Daha kıtasının yeri belli olmayan devletler var. 300, 400, 500 sene önce kurulmuş. Ama biz, onlardan 2 bin yıl önce kara kuvvetlerine sahip bir milletiz" dedi.

Güllüce, Bor ilçesinde hayırseverler tarafından yaptırılan 2 ilköğretim okulu ile Anadolu sağlık meslek lisesinin açılış töreninde, aynı anda 3 okulu hizmete sunmanın sevincini, gururunu yaşadıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin 23 Nisan’da atıldığını anımsatan Güllüce, katkısı olan herkesi rahmet ve minnetle andığını belirtti.

Çocukları, tarihi yeterince bilmediklerinden yakınan Güllüce, "Biz, çok kadim bir tarihten gelen milletiz. Daha kıtasının yeri belli olmayan devletler var. 300, 400, 500 sene önce kurulmuş. Ama biz, onlardan 2 bin yıl önce kara kuvvetlerine sahip bir milletiz. Tarihimizi çocuklarımıza iyi anlatmamız, 23 Nisan'ı çok iyi anlatmamız gerektiğini belirtmeliyim" diye konuştu.

İki kuşak arası neslin çok farklı yetiştiğine dikkati çeken Güllüce, şunları kaydetti:

"Hepimiz, yoksul ailelerin çocuklarıyız. Babası tarlada hala çapa yapan ama oğlu dünyanın en iyi genetik profesörlerinden olan benim bir arkadaşım var. Amerika’da ödül almaya gittik. Amerika’da arkadaşım ödül alırken ben sevincimden ağladım. Çünkü ödülün bir tarafında Türk bayrağı var. Arkadaşımın babası hala eşekle tarlaya gidiyor. Babasının ilkokul diploması yok ama bir nesilde bu kadar mesafe kat etti bizim kuşak. Ve bu kuşağın içerisinde çok güzel iş adamları, çok güzel devlet adamları oldu. İnşallah bu okulu yaptıran dostlarımızın, büyüklerimizin, iş adamlarımızın örnekleri gibi bizim kuşakta da çok sayıda insan oluşur"

Bakan Güllüce, konuşmasından sonra Dr. Servet Çetin İlkokulu ve Ortaokulu, Veli Bengü ilkokulu ile Sevim Abdullah Altundal Anadolu Sağlık Meslek Lisesini hizmete açarak, hayırseverlere plaket verdi.

Törene, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Niğde milletvekilleri Alparslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Garnizon Komutanı Albay Ufuk Nayır, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Cumhuriyet Başsavcısı Hayreddin Akçıl, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, davetliler, öğrenci ve veliler katıldı.

Açılış öncesi Niğde Belediyesini ziyaret eden Bakan Güllüce, atık su arıtma tesisinde Başkan Faruk Akdoğan’dan bilgi aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com