Çevre ve Şehircilk Bakanı Güllüce:

Çevre ve Şehircilk Bakanı Güllüce:
"30 Mart yerel seçimleri büyük bir küresel koalisyona rağmen milletin galibiyetiyle sonuçlandı"

İSTANBUL (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 30 Mart yerel seçimlerinin büyük bir küresel koalisyona rağmen milletin galibiyetiyle sonuçlandığını belirtti.

Güllüce, Çekmeköy Belediyesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, İstanbul'un Anadolu yakası milletvekili olduğunu ve bütün belediyeleri dolaşmaya çalıştığını söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın başarılı olduğunu ifade eden Güllüce, Poyraz'ı tebrik etmek yerel yönetimlerle ilgili meseleleri konuşmak için geldiğini anlattı.

Güllüce, 15 bin oy farkla Çekmeköy Belediyesinin kazanıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bir dahaki seçimde bu fark 115 bin olabilir. Çok başarılı bulduğum belediye başkanımızı Anadolu'daki belediye başkanlarımıza örnek gösteriyorum. İstanbul'daki çoğu belediye başkanımız, birer okul belediye başkanıdır. Bu belki imkanlardan, İstanbul'un büyük kent olmasından ve belediye başkanlarımızın kendi kalibrelerinin de yüksekliğinden kaynaklanabilir. Anadolu'daki belediye başkanlarımızın böyle büyük il belediyelerini ziyaret edip, ilham almalarında yarar var. Çekmeköy yeni gelişen güzel ilçelerimizden birisi. Belediyecilk bakımından gelişme gören, Anadolu'daki belediyelerimizin ciddi anlamda ilham alacağı, fikir yürüteceği, bilgi alacağı bir belediyemiz." 

Bakan Güllüce, 30 Mart yerel seçimlerinin büyük bir küresel koalisyona rağmen milletin galibiyetiyle sonuçlandığını belirterek, "Bu küresel koalisyon, anlatılmaz bir koalisyondu. Bütün zıtları bir araya getirebilmeyi başaran bir koalisyondu. İkisi, üçü bir arada olması mümkün olmayan kesimlerin, grupların, ülkelerin, lobilerin bir araya geldiği, sadece milletin gelişmesinin önünü kesmek, Türkiye'nin parlayan yıldızını parlattırmamak için olan bir koalisyondu. Ama millet ciddi bir ders verdi. Anadolu mayası galip geldi. Galip olan millettir. Bir kere daha 'Çanakkele geçilmez' denildi. Şimdi de 'Anadolu gaçilmez' deniliyor" ifadelerini kullandı. 

- Sancaktepe Belediyesini ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce daha sonra Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'i makamında ziyaret etti.

Sancaktepe Belediyesinin İstanbul'da başarılı belediyelerden biri olduğunu ifade eden Güllüce, "Belediye başkanımız İsmail Erdem'i tebrik için geldim. Kendisini kutluyorum. Sancaktepe'de, bize oy verene de vermeyene de saygı duyuyorum. AK Parti'ye karşı bütün zıtların bir araya geldiği ve ittifaklarına karşı belediye başkanımızı da seçimi kazandığı için tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com