Çevre yolu 29 Aralık'ta ihale edilecek

Çevre yolu 29 Aralık'ta ihale edilecek
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Denizli bölünmüş yol çalışmalarının gelecek yıl tamamlanacağını belirterek çevre yolu projesinin de 29 Aralık'ta ihaleye edileceğini söyledi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Denizli bölünmüş yol çalışmalarının gelecek yıl tamamlanacağını belirterek çevre yolu projesinin de 29 Aralık'ta ihaleye edileceğini söyledi.
Belediye tarafından yapılan Değirmendere kavşağının dünkü açılış törenine katılan devam eden yol projeleri hakkında bilgi verdi. Uşak'tan geçecek Ankara-İzmir hızlı tren projesinin önemine de değinen Vali Özdemir Çakacak, “Yol Medeniyettir. Bu projeler tamamlandığında Uşak daha yaşanılır bir kent haline gelecek” dedi. Tören sonrası vatandaşlarla sohbet eden Çakacak, mahalle sakinlerinin sorunlarını da dinledi.
Çevre yolunun Uşak'ın ulaşımdaki en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Vali Çakacak, “İzmir-Ankara karayolu neredeyse bir otoyol kalitesinde yapımı tamamlanmış ve bugün bölünmüş yol olarak hizmet vermektedir. Güvenliği en üst seviyede olan bu yollarda ölümlü kazaların büyük oranda önüne geçilmiş bulunulmaktadır. Bunun yanında Uşak-Denizli bölünmüş yolu ihale edilmiş, şu anda çalışmalar devam etmektedir. Önümüzdeki yıl içinde de önemli bir bağlantı olan Uşak-Denizli bölünmüş yolu hizmete açılacak. Uşak-Ulubey-Eşme ve Kula istikametindeki yollarımızın da bir kısmı ihale edildi, projesi bitirildi. Bir kısmının da ihalesi yapılacak. Uşak'ı Ulubey ve Eşme üzerinden Kula ilçesine bağlayacak bu çalışma sonunda da standardı yükseltilmiş yol olarak hizmete girecek.” dedi.
Uşak'ın güneyinden geçecek çevre yolu projesinin 29 Aralık'ta ihale edileceğini de söyleyen Vali Özdemir Çakacak, “İlimizin en büyük problemlerinden birisi de çevre yoludur. Uşak çevre yolunun ihalesi için son aşamaya gelinmiştir. Bu ihale 29 Aralık 2011 tarihinde yapılacak. Çevre yolu tamamlanıp hizmete girdiğinde Uşak'ın karayolu ulaşımı ile ilgili bir problemi kalmayacak. Karayollarımızın yanı sıra ulaşımda önemli gelişmelerin yaşandığı ülkemizde, yüksek hızlı tren projelerinde de önemli ilerlemeler kaydedilmiş, hizmete giren hızlı tren hatları demiryollarında önemli bir dönüm noktası olmuştur. Uşak'tan geçecek İzmir-Ankara yüksek hızlı tren hattı projesinin 2012 yılı içersinde ihalesi yapılacak olup, bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Uşak-İzmir demiryolu ulaşımı da neredeyse bir banliyö mesafesine inecektir. Bunun da müjdesini vermek isterim. Yol bir medeniyet ve zenginlik göstergesidir. Bütün bu çalışmalar bittiğinde, Uşak'ın konumu hem yaşanılır bir kent olması açısından, hem yatırımcıların ilimize yatırım yapmaları açısından, çok daha cazip hale gelecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com