Çevreciler Balık Çiftliklerini Akköy'de Köylülerle Görüştü

Çevreciler Balık Çiftliklerini Akköy'de Köylülerle Görüştü
Didim’e bağlı Akköy’de Didim Çevre Platformu üyeleri, Didim Derneği Başkanı Mehmet Soysalan, Didim TEMA Temsilciliği, Akbük Kültür ve Çevre Derneği katılımıyla Akköy açıklarında kurulma süreci içinde bulunan Balık Üretme Çiftlikleri ile ilgili ön toplant

Didim’e bağlı Akköy’de Didim Çevre Platformu üyeleri, Didim Derneği Başkanı Mehmet Soysalan, Didim TEMA Temsilciliği, Akbük Kültür ve Çevre Derneği katılımıyla Akköy açıklarında kurulma süreci içinde bulunan Balık Üretme Çiftlikleri ile ilgili ön toplantı düzenlendi.
Akköy açıklarında kurulma süreci içinde bulunan Balık Üretme Çiftlikleri ile ilgili olarak Köy meydanında bir ön toplantı düzenlendi. Çevre dernekleri temsilcilerinin de katıldığı ön toplantıda konuşan Akköy Muhtarı Halit Dülgeroğlu, Akköylülerin anlatılanları dinlediklerini, henüz kesin bir sonuca ulaşmadıklarını söyledi.
5 Mart Salı günü yapılacak olan toplantıya çevre derneklerinin de katılmasını gerektiğini belirten Dülgeroğlu Bakanlık temsilcileri ile girişimci şirketlerin anlattıklarını dinlemelerini ve gerekirse soru sormalarını istedi.
AKÇED Başkanı Ferda Kılıç ise “Biz balık üretme çiftliklerinin kurulmasına temelinde karşı değiliz, ancak yasal koşulların eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekir. Bunun denetçisiyiz. Eğer yasal koşullar var ise kurulmalıdır. Bu yasal koşulları ise mahkeme denetleyecektir" dedi.
Didim Çevre Platformu Temsilcisi Meliha Civelek ise “Çarşamba günü bakanlık temsilcileri ile yapılacak resmi toplantının yaptırılması gerekir. Balık çiftlikleri Akköy halkının zararınadır. Şu an bu zarar gözükmüyor, ama ileride bu acı bir şekilde yaşanacaktır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com