Çevrecilerden Dere Eylemi

Çevrecilerden Dere Eylemi
Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çevre ve Koruma ve Yardımlaşma Derneği ilçeye bağlı Mollabey yerleşim birimindeki dereye çöp atılmasını protesto etti.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çevre ve Koruma ve Yardımlaşma Derneği ilçeye bağlı Mollabey yerleşim birimindeki dereye çöp atılmasını protesto etti.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği tarafından dere eylemi düzenlendi. Alaplı’ya bağlı Mollabey yerleşim biriminde bulunan dereye çöp atılmasını protesto eden Çevre Koruma Yardımlaşma Derneği dereye deterjan dökerek çöp atan vatandaşlara tepki gösterdi. Alaplı’ya bağlı Mollabey pazaryerinde toplanan eylemciler ellerinde ki döviz ve pankartlarla sloganlar atarak dereye çöp atılmaması yönünde vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştılar. Eylemin amacıyla ilgili olarak açıklama yapan Alaplı Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, 13 yıl önce Mollabey deresinin ıslah edilebilmesi için gerekli girişimleri yapmalarına ve siyasilerden söz almalarına rağmen henüz bir sonuç alamadıklarını kaydederek, "13 yıldır 3-4 kilometrelik bir Mollabey deresi ıslah edilmiyorsa biz bunun altında başka şeyler aramak zorunda kalırız” dedi.

Mollabey deresinin ıslahı ile ilgili olarak kısa sürede bir gelişme yaşanmadığı taktirde eylemlerine devam edeceklerini ifade eden Türkyılmaz, ”Gerekirse Zonguldak ya da Ankara’ya kadar yürümeye hazırız. Allah’a şükür kimseden korkumuz yok” diye konuştu.
Türkyılmaz, eylemciler daha sonra dereye deterjan dökerek derenin kirliliğini protesto ettiler.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com