Çeyizlik ve el yapımı eşya sergisi düzenledi

Çeyizlik ve el yapımı eşya sergisi düzenledi
Gediz Halk Eğitim Merkezi, Çeyizlik ve El Yapımı Eşya Sergisi düzenledi.

Gediz Halk Eğitim Merkezi, Çeyizlik ve El Yapımı Eşya Sergisi düzenledi.
Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nin merkez mahalle ve beldelerdeki yıl sonu giyim nakış sergileri devam ederken, değişik olarak düzenlediği Çeyizlik ve El Yapımı Eşya Sergisi de gelinlik kızlar ve bayanlar tarafın büyük ilgi gördü.
5 Mayıs Perşembe günü Gediz Fen Lisesi Salonunda başlayan yıl sonu giyim sergileri, 10 Mayıs Salı günü Ergenekon Mahallesi ve Muhipler Mahallesi, 11 Mayıs Çarşamba günü Eskigediz ve Akçaalan Beldesi nakış sergileriyle devam etti.
12 Mayıs Perşembe günü Altınkent ve Erdoğmuş beldesi ile Dörtdeğirmen köyünde, 16 Mayıs Pazartesi günü Gökler ve Gümele beldeleri ile Sazköy nakış ve giyim sergileri halkın beğenisine sunuldu.
En son olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Sergi Salonu'nda düzenlenen Çeyizlik ve El Yapımı Eşya Sergisi ise genç kızlar ile evlenme yaşında kızı olan tüm bayanların büyük ilgisini çekti.
Çeyizlik ve El Yapımı Eşya Sergisinin açılışına İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Canata, daire amirleri, siyasi parti başkanları, çevre belediye başkanları, sergiyi izlemeye gelen bayanlar katıldı.
Serginin açış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, el emeği göz nuru ile meydana gelen Çeyizlik ve El Yapımı Eşyaları salonda sergileyerek emeğin ve becerinin önemini bir kez daha gözler önüne serdiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ise yaptığı konuşmasında, Halk Eğitim Merkezlerinin sanat kültürümüzü gelecek nesillere taşıması konusundaki önem ve özellikleri üzerinde durdu.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Halk Eğitim Merkezlerinin sanat kültürümüzü sahiplenmemizde büyük önem ve etkisi bulunduğunu söyledi ve tüm kursiyerlere, elde ettikleri bu bilgi ve becerilerini ekonomiye dönüştürmelerini tavsiye etti.
Konuşmaların ardından, kısa süreli halk oyunları gösterileri sunulduktan sonra İlçe Kaymakamı Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Canata tarafından serginin açılışı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com