Çeyrek Altında Yeni Rekor

Çeyrek Altında Yeni Rekor
Altındaki hızlı yükseliş çeyrek altın fiyatlarını da tavan yaptırdı...

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, düğün, nişan gibi törenlerin vazgeçilmez takılarından olan çeyrek altının fiyatının da 105 liraya kadar ulaştığını söyledi.

Çeyrek altının geçen yıl aynı tarihlerde 60-70 lira civarında olduğunu belirten Çavuşculu,”Ancak onstaki yükselme en çok sattığımız çeyreğe de yansıdı, esnaf 104,5 - 105 liradan çeyrek altın satıyor” dedi.

Çavuşculu, yükselişe rağmen “takı” olması nedeniyle çeyrekteki satışlarında azalma yaşanmadığını belirtirken, alışların ise 100 lira 101 lira civarında olduğunu kaydetti.

BAYRAM ÖNCESİ HAREKETLİLİK BEKLENTİSİ

Ramazan nedeniyle özellikle durgun bir süreç yaşadıklarını belirten Çavuşculu, Kurban Bayramı öncesi ise düğünlerde bekledikleri artışın, satışlarına da yansımasını umduklarını söyledi.

Normal günlerde düğün, nişan, sünnet gibi etkinlikler için genelde çeyrek satışı yaptıklarını, düğünlerde ise işçilik yoğun ürünlerin satıldığını hatırlatan Çavuşculu, “Her yıl olduğu gibi kış ayları öncesi düğünlerde artış bekliyoruz. Kurban Bayramı tatili de düğünler için iyi bir zamanlama. Çoğu kişi yakınlarınında yanlarında olduğu bugünlerde düğününü yapmak istiyor. Esnaf doğal olarak bayram öncesi satışlarında bir hareketlilik bekliyor” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com