Cezaevinde hangi mafya babasının ‘makam odası’ var?

Cezaevinde hangi mafya babasının ‘makam odası’ var?
Milletvekili Veli Ağbaba, Ergenekon Davası’ndan tutuklu Mustafa Balbay, Tuncay Özan ve Soner Yalçın’ı ziyaret için gittikleri cezaevinde ünlü bir mafya babasının özel makam odasının bulunduğunu gördüklerini dile getirdi.

CHP Cezaevi Komisyonu üyesi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Manisa Milletvekili Özgür Özel parti genel merkezinde düzenlendikleri basın toplantısıyla “hasta mahpuslar” raporunu açıkladı.
Türkiye’nin içler acısı cezaevi şartlarını tüm açıklığıyla ortaya koyan raporda cezaevleri için “hastalık üreten mekanlar” tabiri kullanılıyor. Bu şartların yanında Ağbaba, şahit oldukları şok edici bir ayrıntıya dikkat çekiyor.

MAKAM KOLTUĞU VE ALTIN KAPLAMA EŞYALARI VAR!

Mustafa Balbay’ın, Tuncay Özkan’ın ve Soner Yalçın’ın kaldığı cezaevine gittiklerini ve ismi çok iyi bilinen ve mafya babası olduğu iddia edilen bir kişinin özel görüşme odası olduğunu gördüklerini belirten AğbabaÖzel antetli kağıt, özel kalem, başlıklı zarf olduğu gördük tesadüfen. Mustafa Balbay’ı beklerken yanlışlıkla girdik. Baktık ki bizim milletvekillerinin odası kadar büyüklükte bir makam odası var. Orada Mehmet Haberal, İlker Başbuğ gibi insanların ağır tecrite tabi tutulurken gördüğümüz manzara karşısında ilk başta inanamadık. Ama bir baktım makam adasında koltuğu özel, altın kaplama mektup açacağını, isminin yazılı olduğu çok şık şeyler vardı” dedi.

ADALET BAKANI NE DER?

Adalet Bakanlığı bu iddiayı görmezden mi gelecek, merak ediliyor. Halkın oyunu alan Milletvekilleri veya yıllarca ülkesine kahramanca hizmet veren askerler tecrit ve zor şartlar altında tutulurken, ‘mafya babası’ olarak tanımlanan bu ünlü tutuklunun durumu parti adında ‘Adalet’i barındıranlarca nasıl karşılanacak? (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com