Cezaevinde öğrendi, çıkınca kendi işinin patronu oldu

Cezaevinde öğrendi, çıkınca kendi işinin patronu oldu
12 yıl önce cezaevine giren Fuat Arık, 11 yıllık ceza süresinin 5 yılını tabela atölyesinde çalışarak geçirdi.

Bu sayede meslek sahibi olan Arık, cezaevinden çıktıktan da sonra kendi işinin patronu oldu. Arık, şimdi Türkiye’de birçok kurumun reklam tabelalarını yapıyor.

Açık Ceza İnfaz Kurumları’nda mahkûmların ceza sürelerini değerlendirmeleri için uygulanan iş kurslarından patronlar da çıkmaya başladı. 12 yıl önce işlediği bir suçun ardından cezaevine giren ve 11 yıllık mahkûmiyetinde okumayı ve öğrenmeyi bırakmayan Arık, cezasının 5 yılını Eskişehir Açık Cezaevi’nde tabela atölyesinde çalışarak geçirdi.

Arık, cezaevinden çıktıktan sonra kendine bir dükkân açtı. Kendi işinin patronu olmayı başaran Arık, şuan Türkiye’deki Kamu kurum ve kuruluşların ve özel sektör şirketlerinin tabela işlerini yapıyor. Cezaevine girmeden önce rahat ve iyi konumda bir insan olduğunu belirten Arık, insan hayatının inişlerle çıkışlarla dolu olduğunu söyledi. Arık, cezaevine girdikten sonra maddi ve manevi olarak çok şey kaybettiğini ifade ederek yeni hayatında bunları geri kazanmanın mücadelesi içinde olduğunu belirtti.

"Cezaevinde dışarıya çıktığın zaman, dışarıya adapte olmak çok zor" diyen Arık, cezaevi şartlarından normal hayata dönmede insanların güçlük çektiğini söyledi. Arık, "11 sene içeride yatıyorsun, 11 sene sonra sosyal hayata uyum sağlaman yani ister istemez insanlarla konuşman, anlaşman hakikaten zorlaşıyor. Temennimiz kimsenin cezaevine düşmemesi. Herkesin kardeşçe, dostça yaşaması." diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com