Cezaevinde yangın

Cezaevinde yangın
Karaman'da 'M' Tipi Cezaevinde adi suçlardan tutuklu ve hükümlülerin bulunduğu B-2 ve B-6 koğuşunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, yangının kontrol altına alındığını ve herhangi bir yaralı ya da can kaybının bulunmadığını belirtti.

İlk belirlemere göre yangın nedeniyle dumandan etkilen 1'i infaz koruma memuru, 6'sı mahkum olmak üzere toplam 7 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 
 
Karaman M Tipi Cezaevinde bugün saat 16.30 sıralarında 2 koğuşta yangın çıktı. Yaklaşık 250 kişinin kaldığı cezaevine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangını duyan tutuklu ve hükümlü yakınları cezaevi önüne akın etti. Belediyeye ait cenaze aracının cezaevine gelmesi üzerine tutuklu yakınları ile polis arasında arbede çıktı.

Jandarma ve polis cezaevine çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İlk belirlemere göre yangın nedeniyle dumandan etkilen 1'i infaz koruma memuru, 6'sı mahkum olmak üzere toplam 7 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Polis, hastane önünde de geniş güvenlik önlemi aldı. 
 
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, yangının kontrol altına alındığını belirtti. Yangının çıkış nedeninin henüz belli olmadığını kaydeden Vali Kahraman, şunları söyledi:
 
"Adli suçlardan tutuklu ve hükümlülerin bulunduğu B-2 ve B-6 koğuşlarında yangın çıktı. Yangın kontrol altına alındı. Her hangi bir hayatı tehlike yok. Yaralı ve can kaybıda bulunmamaktadır." 
 
MAHKUMLAR YATAKLARI YAKMIŞ
 
Karaman M Tipi Cezaevi'nde iki koğuşta çıkan yangının Şanlıurfa Cezaevi'nde çıkan isyana destek amaçlı çıktığı iddia edildi. B-2 ve B-6 koğuşlarında adli suçlardan dolayı kalan tutuklu ve hükümlülerin yataklarını ateşe vermesi sonucu yangının çıktığı öne sürüldü.

İtfaiye ekiplerinin cezaevi bahçesinden iki koğuşun camlarını kırıp, pencereden müdahale ederek alevleri söndürdüğü ve soğutma çalışmasının tamamlandığı öğrenildi. Yangın sırasında diğer koğuşlardaki mahkumlarında pencere camlarını kırdıkları belirtildi. 
 
Dumandan etkilenenlerin sayısının ise 9'u mahkum 2'si infaz koruma memuru olmak üzere 11'e yükseldiği öğrenildi. 
 
AMBULANS DEVRİLDİ 
 
Yangın ihbarının ardından cezaevine sevk edilen ambulanslardan biri cezaevi yakınlarında devrildi. Kazada ambulans şoförü ve bir sağlık görevlisi hafif yaralandı.
 
'ANNENİN FERYADI'
 
Yangını duyduktan sonra cezaevi önüne akın eden mahkumların yakınları ise, cezaevinde bulunanların durumunu öğrenmek için zaman zaman polislerle arbede yaşadı.

Bir mahkum annesi ise, polise, "Oğlum, senin oğlun içerde olsa ne yaparsın? Ben çocuğumun durumunu öğrenmek istiyorum. Yaşıyor mu, ölü mü? Hiç kimse bilgi vermiyor" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. 
 
MAHKUMLAR İL DIŞINDAN NAKİL OLARAK GELMİŞLER 
 
Bir infaz memuru, cezaevi önünde bekleyen ailelere yaptığı açıklamada, "Yangın iki koğuşta çıktı. Fakat sizlerin yakınları yok. Çünkü o koğuşlarda kalanlar başka illerden nakil sonucu gelen mahkumlardır. Telaşlanmanıza gerek yok" dedi.

Bunun üzerine ailelerin çoğu dağıldı. Yeni bir olayın çıkma ihtimaline karşılık, önlem amaçlı olarak cezaevinde itfaiye, ambulans ve polis ekipleri bekletiliyor. (SNK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com