Cezaevinde yangın

Cezaevinde yangın
Ceyhan ilçesindeki M tipi kapalı cezaevinde 18 yaş altındaki çocukların kaldığı koğuşta yangın çıktığı, 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktığını ve yangının kısa sürede kontrol altına alındığını belirtti.

Yangında 7 kişinin yaralandığını ifade eden Karakuş, şu bilgileri verdi:

''18 yaş altındaki çocukların kaldığı koğuşta çıkan yangında 7 kişi yaralandı. Yangının kesin çıkış sebebini araştırıyoruz. Ancak, koğuşta kalanların yangını çıkarmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz. Koğuştaki 7 kişi vücutlarının çeşitli yerlerinin yanması sonucu yaralandı. Yaralıları hastanelere sevk ediyoruz. Durum kontrol altına alındı.''

YANGININ SEBEBİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Yangın sonrası cezaevinde inceleme yaparak yetkililerden bilgi alan Karakuş, şu bilgileri verdi:

''Kendi aralarında yastık, yorgan, yatak, döşek yığarak çıkardıkları biryangın. Bu çocukların bir kısmı yangından, bir kısmı dumandan etkilendi. Zehirlenme konusu var. 7 çocuk hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. 8 kişilik koğuşta 7 kişi vardı, bunlardan 1'inin  adam öldürmeden, diğer 6'sının uyuşturucudan yattığını Sayın Başsavcımızdan öğrendik. Genelde bir sıkıntı yok, durum kontrol altında. Emniyetimiz, jandarmamız gerekli tedbirleri aldı. Şuan itibariyle olumsuz bir durum gözükmüyor. Yangının sebebi itibariyle henüz net bir bilgiye ulaşamadık. Ama, içerdeki uyuşturucu kullanan çocukların kendi aralarında çıkardığı düşünülüyor.''

Bu arada, cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülerin yakınları da yangın sonrası olay yerine gelerek yetkililerden bilgi almaya çalıştı.

YARALILAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Yaralanan 7 mahkum, Ceyhan Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalelerinin ardından Adana'daki hastanelere sevk edildi.

Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan yaralılar, Mahsun Manga, Mehmet Pala, Sultan Şehmus Geçer, İsa Pınarbaşı, Mehmet İplikçi, Metin Çiçek ve Furkan Akyol Adana'daki hastanelerin yanık ünitelerinde tedaviye alındı.

Yangın sırasında dumandan etkilenen infaz koruma memurları Samet İlhan, Nesrullah Yılmaz, Metin Şendul, Feyzullah Uluç, Muhittin Canbazoğlu, Huzeyfe Göndermez ve Necip Fazıl Karakoyun'a da Ceyhan Devlet Hastanesi'nde müdahale edildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com