“Cezaevindeki komutanların çoğu hasta”

“Cezaevindeki komutanların çoğu hasta”
Balyoz davasında 20 yıl ceza alan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan' “Cezaevindeki komutanların çoğu hasta, ama hiçbiri gururlarından 'hastayız' demiyor” dedi.

Aynı davada 18 yıl cezaya çarptırılan emekli Org. Ergin Saygun'un,  kalp ameliyatı nedeniyle tahliyesinin ardından konuşan Nilgül Doğan, Silivri Cezaevi'nde tutulan eşi Çetin Doğan'ın ağır hastalıklarla mücadele ettiğini belirtti.
 
Akşam gazetesine konuşan Nilgül Doğan, şunları söyledi:
 
'Çetin sağlık gerekçesiyle değil de hukuki yollardan haklılığını ispat ettikten sonra çıkmak istiyor. Bu anlamda hiçbir başvurumuz yok. Ama sağlığı kötüye gidiyor. Beş damardan by-pass oldu. Bu damarlardan biri tıkandı, ikisine ise stent takıldı. Prostat kanseri ve akut bel fıtığı var. Ameliyat olması gerekiyor. Şimdi bir de şeker hastalığı geldi. Tansiyonu da var. Ama bize pek aksettirmemeye çalışıyor.
 
“GURURUNA YEDİREMİYOR"
 
Daha önce GATA'ya tutuksuzken gittiği zaman bile 'katakulli' gibi laflar ettiler. Bunları kaldıramadı. Sanki hasta değil durumuna soktular. O yüzden doktora gitmiyor, 'hastayım' demeyi gururuna yediremiyor.'
 
Sİlİvrİ Cezaevi'nde çok sayıda hasta olduğunu belirten Doğan, 'Kurmay Albay Levent Kerim Uça beyin ameliyatı oldu, dikişleri iltihap kaptı. Levent Ersöz hastane mikrobu kaptı. Durumu çok kritik. Prof. Fatih Hilmioğlu hem kanser hem karaciğer hastası ve de psikolojik olarak bunalımda' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com