Cezaevinden milyoner çıkıyor!

Cezaevinden milyoner çıkıyor!
ABD ve Avrupa'da 4 yıldır en çok konuşulan cinayet davasında sona gelindi. Amanda Knox temyizde beraat ederek özgürlüğüne kavuştu.

2007 yılında değişim öğrencisi olarak İtalya'ya giden Amanda Knox'un ev arkadaşı Meredith Kercher'i boğazını keserek öldürdüğü öne sürülmüş, genç kız 26 yıl hapis cezası almıştı. Fakat hapiste dört yıl geçiren Amanda dellilerin tek tek elenmesiyle şimdi özgürlüğe kovuştu.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin tek korktuğu avukat olarak ünlenen Giulia Bongiorno'nun savunduğu Knox'un serbest kalır kalmaz dünya basını tarafından milyon dolarlık tekliflerle karşılandığı iddia ediliyor. Zira ABD'nin en büyük üç televizyon kanalı Knox ile ilk röportajı yapabilmek için milyonlarca dolar teklif etti. Knox'un Seattle'da yaşayan halkla ilişkiler danışmanı, dünyanın dört bir yanındaki gazete, dergi ve televizyonlardan röportaj teklifleri geldiğini söylüyor.

KİTAP YAZDI

Dört yıldır bir İtalyan hapishanesinde tutulan Knox, bu süre boyunca anılarını bir kitaba dönüştürdü. Şimdiye kadar bir filmi, birçok da belgeseli çekilen hikayesini, serbest kalırsa kendi ağzından anlatacak olan Knox'a Hollywood kapıları da açılacak. Ünlü yönetmen Michael Winterboom'un liderlik ettiği bir grup yönetmen şimdiden Knox'un masumluğunu kanıtlayacak bir film çekmek için hazırlık yapıyor. Başarılı aktör Colin Firth ile anlaşan ekip, filmi cinayetin yaşandığı bölgedeki bir villada çekmeyi planlıyor.

SEKS TEKLİFİNİ REDDETTİ

Amanda Knox'u dünyanın en ünlü kadınlarından biri haline getiren olay 2007 yılında yaşandı. Değişim programıyla İtalya'nın Perugia kentine giden Know burada İngiliz Meredith Kercher ile birlikte yaşıyordu. Savcılığın iddiasına göre; Knox, bir gece sevgilisi Raffaele Sollecito ve Afrikalı bir erkekle uyuşturucu aldıktan sonra eve döndü. Burada Kercher ile toplu seks yapmak istediler.

'Ben sabah geldim' Genç reddedince de sinirlendiler. Kercher'in üzerine oturan Knox elindeki bıçakla onun boğazını kesti. Sevgilisi ise bir yandan Kercher'i tutuyordu. Odaya hırsız girmiş süsü vererek kaçan arkadaşlar birkaç gün sonra yakalandı. Bıçakta Knox ve sevgilisinin DNA'ları bulundu.

Amanda Knox, dava boyunca eve cinayetin ertesi sabah geldiğini, üzerini değiştirdiğini, kan izlerini fark edince erkek arkadaşının yanına döndüğünü, ikilinin eve birlikte geldiklerinde Meredith'in cesedini bulduklarını söyledi. Fakat mahkeme Knox'a 26, sevgilisi Sollecito'ya ise 25 yıl hapis cezası verdi. Temyiz davasında ise her şey aniden değişti. Medyada Foxy Knoxy (Kurnaz Knox) olarak tanınan genç kızın avukatı Bongiorno, olay yerini inceleyen ekipten birinin eldiven takmadığını ortaya çıkarınca delillerin bir kısmı geçersiz sayıldı. Avukat daha sonra mahkemeyi bazı tanıkların ifadelerinin de yalan olduğuna ikna etti. Knox yarınki son duruşmada hakimlere seslenerek etkilemeye çalışacak. Genç kızın bunun ardından serbest bırakılması bekleniyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com