‘ÇHD susmadı susmayacak’

‘ÇHD susmadı susmayacak’
ÇHD'ye yönelik baskın Taksim Meydanı’ndaki kitlesel bir eylemle protesto edildi.

DHKP-C adı altında düzenlenen operasyonlarda, aralarında ÇHD üyesi ve yöneticisi avukatların da bulunduğu onlarca kişinin tutuklanması Taksim Meydanı’ndaki kitlesel bir eylemle protesto edildi

ÇHD, İdil Kültür Merkezi, Grup Yorum, Yürüyüş dergisi ve Halk Cephesi üyelerine yönelik operasyonda yaşanan tutuklamalar, İstanbul’da kitlesel bir yürüyüşle protesto edildi. ÇHD İstanbul Şubesi önünde çok sayıda demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika ve meslek odası üyesi “ÇHD susmadı, susmayacak”, “İşkenceci polis hesap verecek”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla Taksim Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe direnişteki Hey Tekstil, Teknopark ve Roseteks işçileri de destek verdi.

Taksim Meydanı’ndaki basın açıklamasını operasyon kapsamında gözaltına alınan fakat serbest bırakılan Av. Güray Dağ okudu. Gözaltında oldukları üç gün boyunca hukuksuzluklarla karşı karşıya olduklarını anlatan Dağ, gizlilik gerekçesiyle telefonlarına el konulduğunu ve polislerin bu telefonlardan başkalarına mesajlar attığını, dava dosyalarına ve defterlere el konulduğunu, Avukat Taylan Tanay’ın darp edildiğini, Selçuk Kozağaçlı’nın ise hastanede yere yatırılarak 20 polisin üzerine çıkması ile zorlan kan ve tükürük örneklerinin alındığını aktardı.

Yargılananın devrimci avukatlık ve ÇHD olduğunu söyleyen Dağ, “kozmik bilgi”, “ajanlık” gibi iddiaların öne sürüldüğünü fakat sorguda bunların kendilerine sorulmadığını da dile getirdi. ÇHD’nin bu baskılara karşı ayakta durmayı sürdüreceğini ifade eden Dağ, herkesi ÇHD ile dayanışma içerisinde olmaya davet etti.

Basın açıklaması, Grup Yorum’un ezgileri ile sona erdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com