"Chelsea istedi, ben kendimden utandım"

"Chelsea istedi, ben kendimden utandım"
Bursaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, antrenmandan sonra yaptığı açıklamada, "Kilit maçımız Kasımpaşa" dedi.

Bursaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, ikinci kilit maçlarının Beşiktaş karşılaşması belirtti, "3 puanı alıp gelmek istiyoruz" diye konuştu. Doğru bildiklerini her zaman söyleyeceğini belirten Hikmet Karaman, "Her şey doğru olsaydı ben gelmezdim, ya da Ertuğrul Sağlam gitmezdi" dedi.

"CHELSEA İSTİYOR BEN TANIMIYORUM"

Alt yapı futbolcusu Enes Ünal ilgili düşüncelerini aktaran Hikmet Karaman, bu konuda şunları söyledi:

"Enes'i Chelsea istiyormuş. Manchester United ve diğer kulüpler alt yapıdaki çocukla ilgileniyorlar, ben tanımıyorum. Kendimden utandım. Nasıl bir teknik adamsın sen dedim. Alt yapıdaki herkese sesleniyorum. Schalke maçında 17-18 yaşında 2 çocuk oyuna girdi. Fizik olarak hazırlarsa oynarlar."

"PARA İÇİN GELMEDİM"

"Ben para için gelmedim" diyen Hikmet Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başarı için geldim. Burada başarıyı yakalayacağıma inandığım için geldim. Sistemler takımın ruhu. Taktik anlayışın gelişmesi lazım. Birden bire oturmuyor. Yabancı sayısı belli. Mükemmel tesisimiz var. Personelimiz, her şey mükemmel. Maaşlar, primler ödeniyor. Sorunumuz yok. Teknik adam olarak bizim görevimiz takım."

"RAKİBE GÖRE TAKTİK"

Rakibe göre taktik anlayışını değiştiren bir teknik adam olduğunu söyleyen Hikmet Karaman, daha sonra şöyle dedi:

"Kasımpaşa’ya karşı Trabzonspor gibi oynayamazsınız. Beşiktaş’a da farklı olacak. Verilen ara bize ilaç gibi gelecek. Sakatların aramıza dönmesi önemli. Yediğimiz gol nedeniyle kendimizi eleştiriyorum. Oyuncularımla tartıştık. 2’inci gol gelmeseydi Trabzonspor maçı farklı olurdu. Yenen 2 golde defans olarak hatalıyız. 1-0 galipsin, 2-1 geriye düşmüşsün beraberlik olunca niye sevineceksin. O gole sevinmemek lazım. Ama üçüncü golde hepimiz sevindik."

"TAKIM RUHU ÇOK ÖNEMLİ"

Takım ruhunun önemli olduğuna dikkat çeken Hikmet Karaman, "Takım ruhu çok önemli. Taraftarda bir canlılık, coşku, ruh var. İnanılmaz tribün coşkusu. Takım olarak sahadaki mücadelemiz, yardımlaşmamız pozitif. Zamana ihtiyacımız var. Yarışmacısın beklenti çok. 4 sene önce şampiyon olan takımın doğruları ile şimdiki çok farklı. Duygusal bakıyoruz" diye konuştu.

"TAKIM OLARAK DÜŞÜNMELİYİZ"

Oyunculara çok görev düştüğünü ifade eden Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başarılı olmak istiyorsak, oyuncularıma çok görev düşüyor. Çok iyi beslenip dinlenecekler. Fizik olarak hazır olacaklar. Benim değil, takımla birlikte aynı düşünmemiz gerekiyor. Çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Mutlu sona ulaşmak istiyorsak, takım oyununda herkes olmalı. Müzik eşliğinde çalışıyoruz. Farklı oluyor. Müzik, ritm koordinasyon eşliğinde olunca motivasyon yükseliyor. Maç içinde bunun faydasını görüyoruz. Yeniliklere devam edeceğiz. Farklı antrenman metodu yeniliklere herkes alışmalı." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com